Комунальне свавілля, байдужість до екології та гроші для паралімпійців: В Запоріжжі відбулася десята сесія Запорізької міської ради

На порядок денний десятої сесії Запорізької міської ради, яка відбулася 26 жовтня, було винесено 26 питань. Вже за традицією основні пункти були доповнені додатковими питаннями, які в міськраді затвердили напередодні засідання. Такий перебіг подій викликав обурення серед депутатів фракції «Солідарність». Як зазначив голова фракції в Запорізькій міській раді Олександр Константинов, додаткові питання мають виноситися на розгляд депутатів мінімум за двадцять днів до початку сесії. В іншому випадку депутати просто не мають часу детально ознайомитись з пропозиціями, за які їх спонукають віддати свої голоси. Тож одноголосним рішенням депутати фракції «Солідарність» прийняли рішення утриматися від голосування за додаткові питання.

Комунальні проблеми

Після затвердження порядку денного депутатам виділили час на звернення та виступи. Озвучити свою позицію виявили бажання 27 народних обранців. Більшість виступів депутатів фракції «Солідарність» були присвячені житлово-комунальним проблемам.

Депутати зауважили, що наразі тисячі запоріжців вимушені жити в аварійних будинках. Так, по вулиці Перемоги тоне дім, а по вулиці Троїцька мешканці багатоповерхівки живуть під дірявим дахом. Жителям цілого будинку по вулиці Лікарняній досі не підключили опалення, і це при тому, що ще 13 жовтня міський голова підписав розпорядження про подачу тепла. До речі, коли депутат міської ради фракції «Солідарність» В’ячеслав Зайцев виносив на розгляд це питання, мер заявив, що йому відома ця проблема. Чому вона не вирішена – очільник міста не озвучив…

Зусиллями депутатів «Солідарності» вдалося вирішити ще одне проблемне комунальне питання, яке стосувалося сотень маленьких запоріжців. Багато років учні Дитячої музичної школи № 5, що в Дніпровському районі, були вимушені тулитися в маленькому та тісному приміщенні по вулиці Ладозькій. Умови, в яких функціонував навчальний заклад, не дозволяли розширити кількість учнів школи. І це при тому, що в цьому ж районі на провулку Яворному розташоване комунальне приміщення, яке підходить по всім параметрам. Проблемою став лише той момент, що міська влада мала намір передати приміщення в користання комунальному підприємству «Наше місто». Депутат міської ради В’ячеслав Зайцев звернувся до колег з проханням підтримати переселення учнів музичної школи в будівлю по провулку Яворному. Народні обранці підтримали ініціативу Зайцева, отже зовсім скоро дитяча музична школа поповниться новими учнями.  

Проявили байдужість

Після розгляду звернень депутати приступили до порядку денного. Більшість питань, винесених на голосування, стосувалася правок та змін у вже існуючих проектах. Втім, були серед переліку і теми, які сьогодні перебувають на піку актуальності. Мова йде про питання екологічної безпеки.

Останнім часом запоріжці все частіше характеризують стан середовища, в якому вони вимушені жити, як незадовільний. Про це свідчить статистика: за минулі роки показники захворюваності в Запорізькій області по захворюванням дихальної системи, бронхіальної астми, серцево-судинним захворюванням та алергії суттєво зросли та перевищили середні показники в Україні. Городяни, занепокоєні цим питанням, ініціювали звернення до Президента та уряду, в якому просять Гаранта забезпечити дотримання екологічних прав громадян, в тому числі права на чисте атмосферне повітря та безпечне навколишнє природне середовище.

«Треба констатувати той факт, що в рамках діючого законодавства, станом на 2016 рік органи місцевого самоврядування не мають інструментів контролю та позбавлені будь-яких повноважень щодо прямого впливу на підприємства забруднювачів»,  – йдеться у зверненні.

Здавалося б, питання безпеки та здоров’я городян повинно в першу чергу турбувати народних обранців. Депутати фракції «Солідарність» одноголосно підтримали рішення «Про звернення депутатів Запорізької міської ради до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної ради України від м. Запоріжжя «Про порушення конституційних прав щодо безпечного довкілля для життя і здоров’я мешканців м. Запоріжжя та посилення відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства». Втім, турботу про своїх земляків підтримали тільки 22 депутати, тому рішення про направлення звернення не було прийняте.

Далі представники деяких фракцій ще неодноразово продемонстрували байдужість до актуальних міських питань. Фракція «Солідарність» підтримала проект «Про складання та оприлюднення планів та об’єктів виконання робіт в сфері житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою м. Запоріжжя», ініційований депутатом фракції Миколою Бєлим.

Проектом була передбачена публікація планів в сфері житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою м. Запоріжжя – об’єктів, адрес, на яких передбачені ремонти, реконструкція. При цьому реалізація рішення не потребує додаткового фінансування. В разі реалізації проекту мешканці міста змогли б прослідити принцип відбору адрес для проведення робіт.

«У мешканців міста виникають питання, чому в їхньому будинку не проводяться ремонтні роботи, а в сусідньому за кошти міського бюджету капітально ремонтуються покрівля, ліфти, під’їзди та інше. Аналогічні питання виникають щодо переліку адрес виконання робіт з ремонту доріг, кронування дерев. В результаті цього складається враження, що принцип відбору адрес для проведення робіт не є досить прозорим», – зазначив автор проекту Микола Бєлий.

Втім, проект не набрав необхідної кількості голосів. Міськрада, більшість у якій складають депутати «Опозиційного блоку», не проголосувала за цей важливий для Запоріжжя проект. Відмову підтримати проект члени фракції «Солідарність» сприйняли як незацікавленість деяких народних обранців в прозорій роботі міської влади.

Не кількістю – а якістю

Серед питань, які були розглянуті на сесії, були і кадрові питання. Депутати «Солідарності» проголосували за скорочення чисельності співробітників мерії на чотирнадцять штатних одиниць. На думку голови фракції в Запорізькій міській раді Олександра Константинова, оптимізація здатна підвищити ефективність роботи органів місцевого самоврядування.

«Наразі Запоріжжя має одну з найбільших за чисельністю структуру виконавчих органів в Україні. Влада повинна бути ефективною і результати потрібно досягати якістю, а не кількістю», – зауважив Константинов.

Депутати підтримали проект. Згідно прийнятого рішення, оптимізація буде проводитися за рахунок скорочення штатної чисельності департаменту економічного розвитку Запорізької міської ради на дві одиниці, департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради на чотири одиниці, департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міської ради на чотири одиниці, департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради на чотири одиниці. Таким чином  чисельність апарату Запорізької міської ради та її виконавчих органів складатиметься з 1791 осіб.  

Допомога від депутатів

Свої голоси депутати фракції «Солідарності» віддали на користь заохочення запорізьких паралімпійців. На засіданні було прийняте рішення про виділення грошової допомоги чемпіонам, призерам Паралімпіади та тренерам. Депутати затвердили виділення з міського бюджету 3,7 мільйонів гривень, таким чином кожному спортсмену буде надана фінансова допомога в розмірі 531 тисячі гривень (з урахуванням податків). Тренерам паралімпійців затверджена допомога в сумі 165,2 тисячі гривень – по 23,6 тисяч гривень кожному.

Також депутати підтримали городян, які опинилися в скрутних життєвих ситуаціях. На сесії міської ради було прийняте рішення про виділення коштів з депутатських фондів фракції «Солідарність» для допомоги на лікування запоріжцям.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*