У Запоріжжі пройшла тринадцята сесія міської ради

25 січня депутати Запорізької міської ради зібрались на засідання тринадцятої сесії міськради.

«Перетопи» та «недотопи»

За регламентом пленарне засідання почалось зі звернень та виступів депутатів.

Першою виступила депутат фракції «Солідарність» Ольга Ревчук, до якої звернулися мешканці будинку по вулиці Фортечній, 1. Мешканці повідомили народній обраниці, що в їх квартирах через «перетопи» системи опалення доводиться відкривати вікна. В інших випадках, зі слів мешканців, в квартирах температура не відповідає нормам вже через недостачу тепла.

7

Депутат звертає увагу на те, що така ситуація відбувається по всьому місту.

«Складається враження, що «Міські теплові мережі» умисно опалюють сильніше, щоб потім люди платили більше», – заявила Ольга Ревчук.

Депутат наголосила, що городяни не повинні опалювати вулицю через «перетопи». В результаті було запропоновано створити депутатську комісію з регулювання температурного режиму в будинках.

Також Ольга Ревчук запропонувала місту взяти на себе фінансування жіночої волейбольної команди «Орбіта».

5

Депутат Микола Бєлий також виступив на комунальну тему, а конкретно – підняв питання ОСББ. Його звернення стосувалося нежитлових приміщень, за які співвласники будинків платять зі своїх гаманців.

«На якій підставі ці приміщення стали власністю громад та хто повинен оплачувати їх утримання? Жодне ОСББ не отримало грошей за оплату цих приміщень. Ми повинні розібратися з цим», – зазначив Микола Білий.

Також, депутат звернувся до міської влади з запитанням стосовно прийнятого рішення щодо депутатських звернень. На сайті міськради досі не стартував його проект та проект голови фракції «Солідарність» Олександра Константинова «Прозорий бюджет». Депутата обурило таке відношення до прийнятих рішень.

Декомунізаційне свавілля

Озеро, острів та пам’ятник ім. В. Леніна все ще залишаються в Запоріжжі.

Під час засідання Запорізької міськради з розгляду зняли два питання, що стосувались перейменування острова та озера ім. Леніна. Міська влада пояснила рішення тим, що досі невідомо кому належать ці географічні об’єкти.

Острів і озеро ім. В. Леніна – останні топоніми в Запорізькій області, які не були декомунізовані. Першим питання перейменування об’єктів підіймав народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії “Солідарність” – Блок Петра Порошенка” Ігор Артюшенко, проте в мерії не відреагували на звернення нардепа. На початку січня парламентар звернувся до органів прокуратури Запорізької області з вимогою розслідувати службову недбалість чиновників, які займаються декомунізацією. Нардеп звернув увагу правоохоронців на порушення Закону «Про декомунізацію». Прокуратура, в свою чергу, доручила розпочати розслідування у кримінальному провадженні щодо факту невиконання посадовими особами міськради процедури декомунізації.

Також з порядку денного виключили питання, яке було подано міжфракційним об’єднанням «За розбудову Запоріжжя» щодо продажу пам’ятника Леніну, який було демонтовано ще у березні 2016 року та передано на зберігання до КП «Водоканал».

Автобуси замість маршруток

Нещодавно в Запоріжжі запровадили електронні петиції. І перша з них вже потрапила на розгляд до депутатів міськради. Фракція “Солідарність” в ході пленарного засідання підтримала петицію, автор якої вимагає замінити маршрутки на спеціалізований пасажирський транспорт. На момент засідання петиція набрала 1090 підписів при необхідних 750.

В ході сесії депутати прийняли Програму розвитку та вдосконалення міського пасажирського транспорту в м. Запоріжжя на 2017-2019 рр.. Програма передбачає поступову заміну малогабаритного транспорту, який обслуговує міські маршрути, на автобуси середньої та великої місткості. Заходи, передбачені Програмою, спрямовані на удосконалення маршрутної системи міста. Зокрема це стосується проведення комплексного дослідження пасажиропотоку на основних міських маршрутах, оновлення рухомого складу автопідприємств, в тому числі і транспортом, який пристосований для перевезення пасажирів з особливими потребами і ряд нововведень.

Нові центри адміністративних послуг

Депутати фракції «Солідарність» підтримали відкриття додаткових Центрів надання адміністративних послуг. Для зручності городян у створених філіях постійно збільшується кількість адміністративних послуг. Таким чином, в поточному році в місті планується відкрити ще дві філії Центру – в Хортицькому та Шевченківському районах. Необхідні кошти на реконструкцію приміщень і відкриття філій передбачені в бюджеті.

Загалом на порядок денний було винесено 19 основних та 44 додаткових питання.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*