Британський політик у зоні АТО пересвідчився, що бойовики порушують Мінські угоди

Зону АТО відвідав екс-міністр оборони Великобританії, член Палати лордів Джон Квентін Девіс. Він прибув в Україну на запрошення депутатів від «Блоку Петра Порошенка», аби на власні очі пересвідчитися в тому, що саме відбувається на Донбасі і яка зі сторін порушує Мінські угоди. Лорда супроводжував народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Дмитро Лубинець.

Британський політик у зоні АТО пересвідчився, що бойовики порушують Мінські угоди

“Поговоривши з бійцями і спробувавши суперміцну каву, лорд від них їхав справжнім українським лобістом, який готовий переконувати  кожного в парламенті Великобританії збільшити допомогу Україні і посилити санкції щодо Росії” –  прокоментував підсумки візиту в зону АТО британського лорда український депутат.

На прес-конференції у Запоріжжі високий гість з Великобританії зазначив: “У першу чергу я мав намір дізнатися, що відбувається після підписання Мінських угод. До речі, я перший британський політик, який офіційно побував на цих територіях, на лінії фронту. Ми у Великобританії дуже стурбовані цим конфліктом. Ми прийняли непрості рішення щодо введення санкцій проти Російської Федерації за їх підтримку та участь у цьому конфлікті. Сьогодні особисто я переконався в тому, що Мінські угоди не дотримуються в тій частині, що тривають обстріли із стрілецького озброєння. Ми особисто бачили і чули це в Пісках Донецької області. Це не заморожений конфлікт, а абсолютно живий фронт з обстрілами і всіма супутніми ситуаціями”.

“Переконатися особисто – це моє основне завдання, аби я міг говорити колегам у британському парламенті та уряді про те, що тут дійсно відбувається. Буду розмовляти з ними про побачене. Також буду мати розмову з нашим послом в Україні і з міністрами на наступному тижні. Моя інформація має вплинути на подальшу процедуру прийняття тих чи інших рішень з боку Великобританії”, – так розповів про свою місію лорд Дейвіс.

Заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін висловив упевненість, що робота в зоні АТО європейських політиків такого високого рівня стане вагомим аргументом на користь України на Заході.

“Візит британського політика важливий для Запорізької області, бо на сьогодні наш регіон є прифронтовим. Ми знаємо, що Великобританія є сильним європейським лобістом, тому ми сподіваємося, що приїзд політиків такого рівня дозволить нам посилити інформаційну війну проти Росії. І по-друге, зміцнить розуміння того, що Росія дійсно є країною-агресором. На сьогоднішній момент потрібно не тільки розуміння, а й конкретні дії”, – наголосив Едуард Гугнін.