І.Артюшенко: Запорізька прокуратура витрачає забагато бюджетних грошей

Автопарк прокуратури Запорізької області занадто дорого обходиться платникам податків. Про це свідчить відповідь на інформаційний запит, який був спрямований народним депутатом, членом фракції «Блок Петра Порошенка» Ігорем Артюшенком. Народний обранець поцікавися розміром автопарку прокуратури та преміальних виплат співробітникам.

Відповідь І.Артюшенко розмістив на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook.

За останні 4 місяці чиновники керівного складу отримали значні премії – 2 млн. гривень. «У той же час, відповідь на моє звернення виявилася не повною, оскільки не було вказано кількість премій, посади і імена співробітників, які їх отримали, а також розміри окремих премій. Тому я відправив повторний запит і очікую цього разу отримати повні відповіді» – повідомив депутат.

Автопарк Запорізької прокуратури на думку депутата теж завеликий. Найбільш популярною маркою автомобіля є Toyota Camry, а найдорожчий автомобіль в колекції – LexusGX 460. Щоправда, ці авто були придбані у попередні роки, і нинішнє керівництво до їх купівлі відношення не має.

«Отримавши відповідь на інформаційний запит, направлений в обласну прокуратуру, я був здивований тим, що під час економічної кризи в країні люди, які працюють за гроші платників податків, дозволяють собі їздити на машинах елітного класу, які мають до того ж дуже велику витрату бензину. Так як тут питання не тільки в дорожнечі машин, а й в дорожнечі їх обслуговування», – зауважив Ігор Артюшенко.

Депутат вважає, що з огляду на необхідність економити бюджетні кошти, доцільно було б пересадити запорізьку прокуратуру на менш енергоємні авто.

«Я вважаю, що ще торік, коли Кабмін і Верховна Рада виставляли службові машини на відкритий аукціон, на обласних рівнях необхідно було зробити те саме. Всі ці автомобілі потрібно було виставити на аукціон і продати, що призвело б до поповнення казни і надало б кошти для обслуговування більш дешевих автомобілів для співробітників прокуратури. Так як від марки машини прокурорів якість їхньої роботи ніяк не залежить – то використання елітних службових автомобілів у важкий для країни час- це чистої води марнотратство».

Крім того, Ігор Артюшенко вважає, що ці проблеми є актуальними не тільки для Запорізької області, а для всієї України. «За результатами отриманої відповіді я відправлю депутатське звернення Генпрокурору Віктору Шокіну щодо надання аналогічної інформації з усіх областей України. Я вважаю, що необхідно провести відкритий аукціон, на якому будуть продані невиправдано дорогі машини, куплені за бюджетні гроші».

Нагадаємо, що ще в 2014 році Кабмін і Верховна Рада організували аукціон, метою якого було розпродати надмірно дорогі і зайві автомобілі. За результатами аукціону на сьогоднішній день розпродано більше 50 автомобілів різних марок.