Іван Федоров: Необхідно залучати інвестиції для модернізації тепломереж

В рамках виїзної наради, 9 лютого керівництво Мелітополя перевірило ефективність роботи нової котельні на альтернативному виді палива, розташованої в медичному містечку.

У 2015 році ТОВ «Теплоінвест-Запоріжжя» в рамках програми Кабінету Міністрів України щодо скорочення і заміщення споживання природного газу здійснило реконструкцію і модернізацію котельні, яка розташована в Мелітополі за адресою: Брів-ла-Гайард, 19/5 і перевело її на альтернативне джерело палива – пелети.

Така модернізація сприяє суттєвій економії коштів на опаленні міської лікарні №2, мелітопольського пологового будинку, центральної районнрй лікарні Мелітопольського району, дитячого санаторію та житлового будинку (Брів-ла-Гайард, 25).

Крім того, було проведено утеплення теплотраси, що істотно скоротило втрати при транспортуванні теплової енергії споживачам.

Одна зі складностей, яку необхідно подолати міської влади є пошук інвестора, адже модернізація котельні вимагала інвестицій в розмірі 5 млн. грн. Про можливості залучення інвестицій для подібних проектів поінформував заступник міського голови, депутат Запорізької обласної ради Іван Федоров.

«У березні після завершення опалювального сезону 2014-2015 років, ми почали роботу з пошуку інвесторів, які готові продовжити розпочату ініціативу. В результаті був створений проект з медичного містечка. Інвестор був готовий вкласти в проект близько 5 млн. грн і виконав ряд умов в частині зниження тарифу і модернізації існуючих теплових мереж. Інвестором були виконані роботи, по утепленню всіх мереж медичного містечка і в перспективі буде замінена запірна арматура. Після того, як ці зобов’язання виконають, ми зможемо здійснювати індивідуальну подачу тепла по медкорпусі. Так, тут знаходиться один з соціально важливих об’єктів – пологовий будинок, який за санітарними нормами вимагає більш тривалого опалювального періоду. Як тільки перераховані роботи будуть виконані інвестором, ми зможемо відсікати все будівлі, які більше не мають потреби в опаленні і продовжувати опалювати пологовий будинок окремо», – зазначив Іван Федоров.

За дорученням міського голови Мелітополя Сергія Мінько, після закінчення опалювального сезону буде розроблено план з будівництва котелень в мікрорайонах, що дозволить істотно скоротити витрати на оплату теплоносія і поліпшити якість подачі тепла в багатоповерховий сектор і соціальні об’єкти.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*