Сергій Валентиров: Наша задача – відновлення підприємств Запорізького краю

В Токмацькому районі вже рік існує проблема функціонування Хлібної бази № 74 Державного агентства резервів України. З цим питанням, в рамках робочої поїздки по території 81 виборчого округу, ознайомився народний депутат фракції Блок Петра Порошенка Сергій Валентиров, також разом з ним підприємство відвідав голова Токмацької райдержадміністрації, голова Токмацької міської організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Гурам Джіоєв.

Сергій Валентиров детально ознайомився з ситуацією на підприємстві щодо сформованої заборгованості та невиплатою заробітної плати працівникам, окремо відзначив одну з головних проблем на сьогодні – активне розкрадання, так званими «металістами», основних конструкцій елеватора.

«Молочанський елеватор – один з найбільших в країні, залучення інвестора і відновлення його роботи, основне завдання, що сьогодні  стоїть перед керівництвом району. Це, насамперед ­ створення нових робочих місць і сплата податків до районного бюджету. Спільно з адміністрацією району ми повинні не допустити вирізання  даного підприємства на метал і створити всі умови для залучення інвесторів, які зможуть вдихнути нове життя у підприємство», – зазначив Сергій Валентиров.

«Цей елеватор один з найпотужніших  в Україні, а всього їх таких в країні чотири. Хотілося б знайти інвестора, тому що сьогодні елеватор фактично грабують, а охорона не ефективна. Працюючий елеватор ­ це гарна підмога для району ­ робочі місця і податкові надходження до районного бюджету. Зі свого боку районна адміністрація буде всіляко допомагати інвестору. Сумно, коли розкрадається містоутворююче підприємство, – розповів голова райдержадміністрації Гурам Джіоєв.

28 січня у Києві відбулася  розширена нарада з питання відродження  Хлібної бази № 74, колишнього Молочанського елеватора.

На нараді були присутні Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, радник голови Держрезерву України Тетяна Якубович і народні депутати Сергій Валентиров і Олексій Вадатурський.

У своїй передвиборчій програмі народний депутат Сергій Валентиров робив акцент на необхідності відновлення великих підприємств Запорізького краю. Хлібна база №74 є однією з найбільших в Україні, і те, що на даний момент вона перебуває у занедбаному стані неприпустимо.

Питання залучення інвестицій на відновлення цього підприємства, більш ніж актуальне для нашого регіону, адже це і погашення заборгованості з заробітної плати, і додаткові робочі місця зі стабільною оплатою, і надходження до бюджету. Але на даний момент приходу інвестора заважають юридичні проблеми. Питання в тому, що Хлібна база знаходиться в переліку Держрезерву і хоч і не використовується за призначенням, але даний статус не дозволяє залучити інвестиції для відновлення і запуску об’єкту. Під час зустрічі була досягнута домовленість про створення робочої групи, яка впритул займеться вирішенням даного питання.

Також на зустрічі обговорили і проблеми з оподаткуванням аграріїв, яке цього року стане для багатьох вітчизняних сільгоспвиробників непосильним. Міністр пообіцяв ще раз повернутися до даного питання і підняти його в профільних комітетах Верховної Ради України.