Іван Федоров: Дотувати підприємства, що паразитують на бюджеті життєво небезпечно

Рішення проблеми заборгованості комунальних підприємств – необхідна умова для забезпечення можливості реформування сфери ЖКГ. Одним з найбільш проблемних підприємств в Запорізькій області є КП «Бердянськводоканал». Питання виведення підприємства з кризи розглядався на засіданні постійної комісії з питань бюджету Запорізької обласної ради, про це повідомив заступник міського голови Мелітополя, депутат фракції «Солідарність» Іван Федоров.

«У «Бердянськводоканала» значна заборгованість перед «Облводоканалом» за поставку води. Попереднє керівництво комунального підприємства спільно з міською владою Бердянська протягом 2012-2013 років здійснили махінацію з невиплатою області боргу в розмірі 20 млн гривень, при цьому комунальне підприємство було ліквідовано, як банкрут, відповідно вимагати у нього повернення боргу неможливо. Продовжувати дотувати Бердянськводоканал з бюджету неприпустимо. Наша комісія вимагає від керівництва водоканалу звести доходи з витратами і роз’яснити, яким чином, підприємство отримує воду для міста по 3 гривні за куб, а населенню продає по 10 гривень за куб може бути збитковим. Крім того, на сьогодні на підприємстві існує заборгованість по заробітній платі перед працівниками в 5 млн. Гроші на покриття цієї статті витрат будуть виділені на найближчій сесії обласної ради.

Необхідно розробити чітку програму роботи підприємства і структуру споживання води. Наша комісія впевнена, що заходи потрібно вживати негайно. Минулого тижня були знижені поставки води в Бердянськ до екологічної потреби і далі ця ситуація буде розглядатися. Зараз є кілька варіантів вирішення проблеми, аж до того, щоб передати водовід на баланс Бердянська. Я запропонував створити робочу групу за участю Водоканалу, представників нового депутатського корпусу Бердянської міськради для оптимізації роботи підприємства. Моя основна вимога полягає в тому, що Бердянськ повинен платити за воду, яку їм поставляють», – розповів Іван Федоров.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*