Запорізькі депутати ухвалили Стратегію регіонального розвитку до 2020 року

Депутати Запорізької обласної ради ухвалили Стратегію регіонального розвитку до 2020 року  та затвердили План заходів з її реалізації на 2016-2018 роки.

Зокрема, у Стратегії не тільки сформульовані цілі, визначені сильні і слабкі сторони регіону, а також обрані стратегічні пріоритети і визначені індикатори їхнього виконання. Завдяки спільній роботі представників влади, науковців, громадських організації були сформульовані чотири пріоритетні напрямки роботи: Запорізька область –  регіон з високим рівнем і якістю життя населення; – інвестиційно-привабливий регіон з розвиненим індустріальним комплексом; – регіон розвинених сільських територій; – регіон екологічної безпеки і збереження природних ресурсів.

Як було зазначено головою облради Григорієм Самардаком, лише дві області залишалися без подібної стратегії – Львівська і, нажаль, Запорізька, що привертало увагу інвесторів у негативному значенні. Тепер ситуація виправлена.

Голова фракції «Солідарність» в обласній раді, очільник територіальної парторганізації, заступник голови ЗОДА Едуард Гугнін наголосив, що прийняття Стратегії регіонального розвитку – одна з ключових умов отримання коштів в Фонду регіонального розвитку.

– Прийнявши Стратегію розвитку, ми змогли забезпечити участь нашої області у фінансуванні з Фонду регіонального розвитку. Мова йде про 98 млн. грн. на проекти  з розвитку інфраструктури, вирішенні гострих питань громад тощо. При цьому на реалізацію цих проектів з обласного бюджету також буде виділено 10 млн. грн., оскільки передбачається солідарне фінансування: область також має довести, що зацікавлена в реалізації цих проектів і бере на себе відповідальність, – пояснив Едуард Гугнін.

– Окрім цього прийняття Стратегії важливо для залучення зовнішніх інвестицій. Нам потрібна Стратегія, щоб інвестори бачили, куди ми рухаємося і що ми хочемо робити, – заявив голова фракції «Солідарність».

Депутат фракції “Солідарність” Запорізької обласної ради Олег Закарлюка, відзначив, що прийняття Стратегії допоможе області залучити додаткові 98 млн з Фонду регіонального розвитку, тому обов’язок обласної ради підтримати це рішення. Також в разі необхідності депутати зможуть вносити оперативні зміни і робота над її вдосконаленням буде продовжуватися.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*