Олексій Мосейко: «Наразі відбувається відновлення історичної справедливості»

В Запоріжжі продовжується декомунізація. Слідом за погруддям Серго Орджонікідзе місто позбулося ще однієї пам’ятки часів тоталітаризму. 10 березня на майдані Волі розпочався демонтаж скульптури Фелікса Дзержинського. Пам’ятник було встановлено ще у 1980 році за ініціативою КДБ. Вірогідно, що замість «залізного» Фелікса на площі буде встановлений пам’ятний знак на вшанування героїв АТО.

Керівник Олександрівської (Жовтневої) районної організації Партії “Солідарність” – Блок Петра Порошенка” Олексій Мосейко прокоментував демонтаж пам’ятника Дзержинському, наголосивши на доленосності та прогресивності даного рішення.

«Майдан Волі – історичне місце. Свою назву він отримав під час Перших Визвольних Змагань 1918 року, коли об’єднані війська Січових Стрільців на чолі з Василем Вишиваним та Запорізький корпус під командуванням Петра Болбочана звільнили місто від червоної армії.

Зараз йде відновлення історичної справедливості. За ініціативи депутата Запорізької міської ради В’ячеслава Зайцева на місці Дзержинського буде встановлений пам’ятник ветеранам АТО. Це і буде переможним завершенням тих визвольних змагань, які були розпочаті українцями на початку ХХ ст.», – впевнений керівник Олександрівської (Жовтневої) районної «Солідарності» Олексій Мосейко.

Демонтаж пам’ятника Феліксу Дзержинському також прокоментував депутат Запорізької міськради від фракції «Солідарність», відомий «кіборг» В’ячеслав Зайцев, запевнивши, що на цьому місці за рішенням гуманітарної комісії буде встановлено пам’ятник учасникам АТО.

“Демонтаж пам’ятника – це історична справедливість. Це дійсно кривавий кат і йому не місце в нашому місті і в нашій країні. Якщо згадати 1991 рік, навіть в Москві на Луб’янській площі зняли пам’ятник Дзержинському. Що ж тоді говорити про наше Запоріжжя… Як кажуть – краще пізно, ніж ніколи… через 25 років зняли і у нас. Пам’ятник повинен бути демонтований повністю: зараз зняли тільки половину, і зданий на утилізацію. Гуманітарна комісія, головою якої я є, звернулася до мера з питанням про створення робочої групи щодо встановлення пам’ятника учасникам антитерористичної операції , зазначив В’ячеслав Зайцев .

Декомунізація в Запоріжжі відбувалась достатньо складно. Міська виконавча влада і депутати довго не могли знайти порозуміння в питанні механізму прийняття рішення. Вирішальну роль в декомунізації в Запоріжжя зіграв депутати фракції “Солідарність” Запорізької міської ради, голова комісії з питань регламенту Андрій Согорін, який запропонував компромісний варіант – винести питання перейменування та демонтажу пам`ятниківна сесію міської ради згідно Закону України “Про місцеве самоврядування”.

Значну роль в швидкому проведенні демонтажу пам`ятників зіграв голова фракції “Солідарність” Запорізької міської ради Олександр Константинов, який  під час сесії зміг наполягтии на встановлені  місячного терміну для демонтажу, тобто до 19 березня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*