Запорізькі депутати обговорюють Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я

Голова облради Григорій Самардак та член постійної депутатської комісії з охорони здоров’я, материнства і дитинства, член фракції «Солідарність» Наталія Авраменко взяли участь у засіданні Президії Запорізької асоціації організаторів охорони здоров’я.

Під час засідання розглядалася Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні. Зокрема, було зазначено, що дана реформа спрямована на вирішення головної проблеми фінансування системи охорони здоров’я, а саме – неефективності витрачання коштів. Як було зауважено, і держава, і місцева влада вкладає досить багато грошей в медицину – при ефективному застосуванні цих коштів, їх мало б вистачити для забезпечення гідних результатів з надання медичних послуг. Тож нова модель системи охорони здоров’я  повинна надати суспільству зрозумілі гарантії надання медичної допомоги, забезпечити справедливий розподіл ресурсів і скоротити неформальні платежі пацієнтів. Передбачається, що замість декларації про надання всієї медичної допомоги безкоштовно, держава бере чітке зобов’язання надавати позначений обсяг медичних послуг. Громадяни повинні чітко розуміти, що конкретно вони зможуть отримати безкоштовно (гарантований пакет), а за які послуги доведеться платити, вважають фахівці.

У свою чергу, голова облради Григорій Самардак запропонував розглянути деякі аспекти реформування медицини стосовно іншої серйозної реформи – децентралізації влади. Посилення ролі громад, на думку очільника області, повинно привести до розуміння: скільки медустанов потрібно в Запорізькій області, яким обладнанням їх необхідно оснастити і як зробити з колишніх радянських лікарень сучасні європейські медичні центри.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*