Результати п’ятої сесії Запорізької міської ради

27 квітня відбулася п’ята сесія міськради сьомого скликання. На порядок денний було винесено декілька десятків питань, зокрема розглядались й ті, які ініціювали депутати від фракції «Солідарність».

На початку сесії голова фракції «Солідарність» Олександр Константинов зняв з порядку денного питання, що стосувалось його ініціативи «Прозорий бюджет». Народний обранець пояснив, що під час засідання комісій, на яких він представляв свою ініціативу, депутати “більшості” не підтримали його проект “Прозорий бюджет”, тому було прийнято рішення виключити це питання з порядку денного. Олександр Константинов відзначив, що він зможе переконати депутатський корпус в тому, що прийняття цього проекту – це важливий та необхідний крок. Насамперед, це потрібно для прозорості надходжень та витрат міського бюджету, громада матиме можливість побачити, як використовуються їх кошти.

Сесія продовжилась зі звернення депутата від фракції «Солідарність» В’ячеслава Зайцева. Перше питання стосувалось того, в якому стані знаходиться прапор України по проспекту Соборному біля одного з магазинів міста. В’ячеслав Зайцев відзначає, що державні символи повинні виглядати охайно, а також торговельна мережа, якій належить цей магазин, має змінити провокативні вивіски.

Друге питання, яке підняв на сесії депутат, стосувалось земельної ділянки, що на бульварі Гвардійському. За документами, які було надано В’ячеславу Зайцеву з Держгеокадастру України, земля на бульварі Гвардійському, де перебувала колишня в/ч А4320, належить місту. Депутат зазначає, що у багатьох містах, де бюджет набагато менший запорізького, будуються будинки для молоді, для бійців АТО. У своєму зверненні до градоначальника В’ячеслав Зайцев запропонував створити робочу групу, яка повинна знайти можливості побудови багатоповерхових будинків та не допустити розкрадання цієї земельної ділянки. За словами депутата, це безсумнівно стане імпульсом для міської економіки, для розвитку, а також зупинить відтік молоді в інші міста в пошуках кращого заробітку.

Микола Бєлий підняв питання, що стосувалися аварійного будинку №65 по вулиці Кремлівській, де стався підмив фундаменту. Міська влада пообіцяла тримати цю ситуацію на контролі.

Також під час п’ятої сесії міськради депутатським корпусом було прийнято в цілому проект рішення, автором якого є Андрій Согорін. А саме про популяризацію англійської мови в Запоріжжі. Цим проектом передбачається зробити англомовну версію офіційного ресурсу міської ради, здійснювати переклад контенту. З метою популяризації міжнародної мови запропоновано організувати вивчення посадовими особами англійської мови, якщо у цьому є потреба. У комплекс заходів також увійшла пропозиція щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи серед запоріжців з метою залучення молоді до вивчення англійської мови. Андрій Согорін зазначив, що ця ініціатива не потребує додаткового фінансування з міського бюджету.

Відтепер в Запоріжжі є тимчасова контрольна комісія з питань закупівель дитячого харчування. Цей проект виніс на розгляд депутат від фракції «Солідарність» Андрій Согорін. Після довгої та жвавої дискусії в сесійній залі рішення про створення комісії було прийнято одноголосно. Новостворена комісія буде займатись перевіркою якості харчування у загальноосвітніх та дошкільних закладах міста. У тимчасову контрольну комісію увійшли шість депутатів. Очолювати її буде голова комісії з гуманітарних питань, депутат від фракції «Солідарність» В’ячеслав Зайцев.

 

Фото: 061.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*