Сільські школи не гірше, ніж міські, повинні бути укомплектовані кадрами, – Григорій Самардак

У Бердянську, на базі державного педагогічного університету відбулося засідання Ради ректорів ВНЗ Запорізької області,  в роботі якого взяли участь голова обласної ради Григорій Самардак та керівник фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Едуард Гугнін.

Учасники зустрічі висловили спільну думку, що спостерігається істотна різниця в якості підготовки випускників міських і сільських шкіл, а тому за сприяння вищої школи, місцевих органів влади та законодавчих ініціатив Верховної Ради необхідно впровадити цілий комплекс заходів щодо поліпшення умов і підвищення якості освіти в сільських школах.

 – Сьогодні, реалізуючи реформу децентралізації, ми повинні розуміти, що нинішня молодь – це потенційні трудові, інтелектуальні, професійні ресурси територіальних громад. Сільські школи не гірше, ніж міські, повинні бути укомплектовані педагогічними кадрами (особливо, вчителями математики, фізики, інформатики), сучасною методологією та необхідної матеріально-технічною базою.

Влада на місцях повинна знаходити можливість практично реалізувати державну політику в сфері освіти, і це необхідно враховувати в перспективних планах розвитку територій. Зокрема, як зацікавити, за рахунок яких джерел створити умови для роботи педагогів, для залучення молодих фахівців і, щоб сільська молодь, отримавши диплом про закінчення ВНЗ, не виїжджала в далекі краї, а поверталася додому, де їй буде гарантовано право першого робочого місця, – зазначив Григорій Самардак.

Також голова Запорізької обласної ради висловив жаль, що за останні роки в Запорізькій області спостерігається сумна тенденція: з регіону в інші регіони і в країни далекого зарубіжжя на роботу виїхало чимало тямущих вчених, висококласних фахівців в різних областях, які не змогли знайти тут гідне застосування своїм знань і досвіду, не отримували гідну зарплату. Сьогодні, за словами Григорія Самардака, необхідно виправляти помилки минулого і активно залучати інтелектуальний потенціал до питань розвитку області.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*