У Запоріжжі відбулась сесія обласної ради

15 грудня відбулась десята сесія Запорізької обласної ради сьомого скликання. Депутати розглядали низку важливих питань для Запорізького регіону.

1

Розпочалось засідання з виступу депутата фракції «Солідарність» Геннадія Бурки, який запропонував внести в регламент обласної ради хвилину мовчання за загиблими воїнами. Депутата обурило, що всі засідання починаються не з пам’яті загиблих воїнів, а з нагороджень. Він висловив думку, що кожне засідання сесії має починатися з хвилини мовчання. Депутат пропонує закріпити це в регламенті. З відповідною пропозицією Геннадій Бурка звернувся до голови облради, секретаріату та колег.

Голова Запорізької облради, депутат фракції «Солідарність» Григорій Самардак підтримав цю заяву та оголосив в сесійній залі хвилину мовчання.

4

 

Нова комунальна установа

Відтепер у Запоріжжі є Обласна спеціалізована школа спортивного резерву з важкої атлетики ім. Л.І. Жаботинського.

Депутати фракції «Солідарність» підтримали створення комунальної установи Запорізької обласної ради. На сьогодні СДЮСШОР з важкої атлетики «Спартак» має статус громадського об’єднання з незазначеною формою власності, засновником якого є загальні збори колективу школи, що не відповідає чинному законодавству (Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу).

З березня 2004 року школа фінансується за рахунок обласного бюджету за цільовою програмою розвитку фізичної культури і спорту в Запорізькій області на 2010-2016 роки.

2

 

Більмак чи Кам’янка?

Депутатом фракції «Солідарність» в Запорізькій обласній раді Артемом Поповим було подано проект рішення «Про перейменування селища міського типу Більмак та Більмацького району Запорізької області». На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Верховною Радою України була прийнята Постанова від 12.05.2016 № 1353-VIII «Про перейменування деяких населених пунктів», відповідно до якої селище міського типу Куйбишеве Запорізької області перейменовано на селище міського типу Більмак, а Куйбишевський район  –  відповідно на Більмацький.

Разом з тим багато мешканців території негативно поставилися до нової назви, вважаючи її штучною, антиісторичною та неблагозвучною, резонно вказуючи на суттєві порушення процедури громадського обговорення. Громадські активісти організували збір підписів за зміну назви селища міського типу на історичну – «Кам’янка».

«З огляду на викладене вище, прийняття рішення про перейменування  селища міського типу Більмак на селище міського типу Кам’янка, а Більмацького району – на Кам’янський буде сприяти зниженню соціальної напруги, відновленню історичної справедливості та врахуванню думки місцевої громади», –  йдеться у проекті рішення. Депутати підтримали перейменування селища.

Підтриманий проект буде направлено до Верховної Ради України для прийняття остаточного рішення, – зазначив Артем Попов

В результаті

Майже за десять годин засідання депутати розглянули лише половину питань порядку денного. Очільником обласної ради, депутатом фракції «Солідарність» Григорієм Самардаком було прийнято рішення про перенесення «бюджетної» сесії на 22 грудня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*