Ігор Артюшенко виступив співавтором нового мовного законопроекту

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №5670 «Про державну мову», який передбачає закріплення української мови, як державної в діяльності органів самоврядування, ЗМІ, виробництві, розповсюдженні фільмів і серіалів, в рекламі, книговиданні та інших публічних сферах.

За словами народного депутата України, голови Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігоря Артюшенка, новий закон спрямований на популяризацію української мови, при цьому він не обмежує права громадян:

«Дія закону поширюється на публічні сфери життя суспільства: діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, теле- і радіомовлення, ЗМІ, тощо. Статті закону передбачають обов’язкове володіння і застосування української мови всіма посадовими особами. На побутовому рівні громадяни вільні спілкуватися на будь-якій іншій мові. Це ж стосується і здійснення релігійних обрядів», – зазначив нардеп.

Ігор Артюшенко підкреслив, що основна причина для розробки мовного законопроекту є дія закону Ківалова-Колесніченка, що, за його словами, неприпустимо в умовах Російської агресії.

Законопроект «Про державну мову» №5670 поданий на розгляд парламенту.