Андрій Согорін: «Ми маємо всі передумови для формування електронного суспільства»

В Запоріжжі відбулось засідання круглого столу на тему «Електронні петиції – новий формат взаємодії влади і громадськості», організоване Агентством регіональних ініціатив. В ході спілкування учасники зустрічі підбили підсумки першого місяця роботи web-сайту, на який запоріжці можуть подавати свої петиції, поділилися баченням проблематики взаємодії місцевої влади та громадськості, обговорили перспективи нового способу впливу городян на владу.

В роботі круглого столу взяли участь депутат фракції “Солідарність” Запорізької міської Андрій Согорін, представники влади та мас-медіа.

За словами Андрія Согоріна, розробка положень про електронні петиції будувалася з урахуванням досвіду інших міст України і була націлена на максимально конструктивний діалог запоріжців з місцевою владою. При цьому важливо було збалансувати демократичність самої процедури подачі петиції і механізми, що дозволяють відсіяти відверто фантастичні, неадекватні і просто провокаційні звернення. Депутат зазначив, що в цілому такого балансу вдалося досягнути. Андрій Согорін зауважив, що, попри декілька петицій явно жартівливого характеру, більшість поданих за цей місяць звернень містять в своїй основі серйозні творчі наміри.

На відміну від Чернівців, де одними з перших запровадили систему електронних петицій, в Запоріжжі буквально за місяць небайдужі жителі подали 245 петицій. Це говорить про високу громадянську активність запорожців, а також про гарний рівень володіння сучасними засобами комунікації, до яких відноситься Інтернет. Таким чином, у нас є всі передумови для формування електронного суспільства. Але що найголовніше, електронні петиції є ефективним барометром суспільних настроїв, соціальної напруженості або її відсутності, дозволяють більш виважено будувати роботу депутатського корпусу та виконавчої влади, правильно розставляти пріоритети“, – констатував Андрій Согорін.

На даний момент на сайті опубліковано 254 петиції, з них 2 знаходяться на розгляді і 1 вже підтримана депутатським корпусом на минулій сесії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*