Запорізький регіон долучився до проекту «Допомога йде»

Кожен день в небезпеці та під обстрілами. На жаль, сьогодні на таке існування приречені не лише військовослужбовці, які боронять наші кордони, але й сотні людей похилого віку, жінок та дітей. Мова йде про мешканців так званої «сірої зони», які з якихось причин не зуміли покинути зону розмежування.

Близькість фронту і складні умови стали на заваді в отриманні багатьох життєво-необхідних послуг, яких постійно потребують українці. Перш за все це – кваліфікована медична допомога.

Для того, аби вирішити цю проблему, в Україні був впроваджений проект «Допомога йде», головна мета якого – надання всебічної медичної допомоги населенню у зоні АТО з залученням лікарів медичних закладів з інших областей України. Першими проект реалізували в Дніпропетровській області, а віднедавна до нього долучився і Запорізький регіон.

Ініціаторами реалізації проекту в Запоріжжі виступили голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль та народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко.

Парламентар зауважив, що для Запоріжжя, як для прифронтового регіону, участь в такому проекті є просто обов’язковою, адже ми повинні протягнути руку допомоги українцям, які потрапили в складні умови.

– Користь цього проекту оцінюю і як політик, і як лікар за фахом, і як простий українець. Ми щодня бачимо жахливі новини про обстріли мирних мешканців. Російських окупантів не зупиняє, що від гармат страждають діти.

На тлі такого цинізму ми не залишаємося осторонь, а демонструємо єдність. Головне, щоб діти вилікувалися і поїхали додому здоровими, – зазначив Ігор Артюшенко.

Про результати роботи проекту в Дніпрі присутнім розповів командуючий оперативного командування «Схід» генерал-лейтенант Сергій Наєв.

– За два місяці поточного року 23 дитини з зони АТО отримали кваліфіковану допомогу в лікарнях Дніпропетровщини. Серед операцій, які проводилися для дітлахів було навіть видалення нирки, – підсумував генерал-лейтенант.

Проект «Допомога йде» розроблений відділом цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Схід» та реалізується на воєнних засадах. Діти, які потребують допомоги, доставлятимуться до Запоріжжя по мірі необхідності лікування. За їх безпечне вивезення з «сірої зони» відповідатимуть військовослужбовці.

Першу групу маленьких пацієнтів Запоріжжя зустрічатиме вже наступного тижня. Приймати мешканців зони АТО будуть медичні заклади, які знаходяться в обласному підпорядкуванні – таких в регіоні налічується понад 50.

2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*