Ігор Артюшенко розповів про нововведення в Законі про е-декларування

268 народних обранців підтримали ініціативу Президента України та фракцію «Блока Петра Порошенка – «Солідарність» щодо звільнення від електронного декларування військовослужбовців  рядового сержантського складу, старшин та молодшого офіцерського складу. Про це заявив народний депутат, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко під час брифінгу в Верховній Раді. 

– Без прийняття цього закону всі військовослужбовці, які наразі боронять країну, повинні були б подати електронні декларації до 1 квітня. Вони фізично не могли цього зробити, бо для того, щоб отримати електронний ключ їм потрібно було би повернутися з окопів. Якщо б вони не подали декларації, але були зобов’язані, їм би довелось тоді підпадати під норми кримінального законодавства. Після підписання закону ці категорії громадян не підпадають під електронне декларування, і я вважаю, що це дуже правильний крок, – зазначив Ігор Артюшенко.

Народний депутат зауважив, що при цьому від обов’язкового подання електронних декларацій не звільняється керівний склад Збройних Сил України.

Ігор Артюшенко повідомив ще про деякі моменти законопроекту.

Відтепер під електронне декларування підпадають члени конкурсних комісій з числа громадських активістів, які впливають на кадрову політику та на антикорупційну політику.

– Я вважаю, що це повністю правильний крок, тому що таким чином ми даємо можливість громадським активістам не тільки на словах, але й на ділі підтримати свою незаплямовану репутацію. Порядні громадяни з успіхом пройдуть електронне декларування, а так звані «псевдоактивісти» тепер знаходяться у скрутному становищі, – зауважив депутат.

Парламентар повідомив, що українцям, які подаватимуть декларації вперше, термін подання подовжений до 1 травня 2017 року.

Наприкінці брифінгу Ігор Артюшенко розвіяв сумніви щодо поправки в законопроект про подання е-декларацій працівниками ЗМІ, який напередодні пропонувала включити на розгляд Верховної Ради Тетяна Чорновол.

– Автор цієї поправки видалив з законопроекту саме поправку, яка стосується співробітників засобів масової інформації. Ця теза була підтримана в залі Верховної Ради, тому засоби масової інформації жодним чином не підпадають під електронне декларування. Блок Петра Порошенка був і залишається на захисті свободи слова, – підсумував народний депутат.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*