Підвищена зарплата педагогам, грошова допомога та питання ЖКГ: про головне з засідання 15-ї сесії міськради

Пленарне засідання 15-ї сесії Запорізької міської ради розпочалося традиційно з гімну України. Депутати стоячи з долонею біля серця заспівали найголовнішу пісню країни.

У залі зареєструвалися 56 народних обранців. Тож сесія була правочинна.

1

Після затвердження порядку денного депутати виступили зі зверненнями. Зокрема голова Запорізької міської організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка», лідер фракції у Запорізькій міськраді Олександр Константинов запропонував міському голові створити реєстр комунального майна міста. Народний обранець підкреслив, що це дозволить уникнути можливих корупційних зловживань посадових осіб.

23

Захмарні рахунки за теплопостачання в деякі будинки не по кишенях їхніх мешканців, –  зауважив під час звернення депутат фракції Микола Білий. Депутат розповів, що до нього звернулися жителі більше 50 будинків у Дніпровському районі зі скаргами на занадто великі рахунки за опалення. Депутат зауважив, що такі нарахування йдуть через надмірну подачу тепла.

– Ці люди, отримуючи субсидію, сплачують більше, ніж мешканці інших будинків платять без субсидії, – зазначив Миколай Білий.

Він запропонував створити тимчасову комісію, яка обстежить зазначені будинки для подальшого вирішення проблеми.

Депутат Андрій Согорін звернув увагу посадовців на відсутність води у гуртожитку за адресою вул. Трегубенка, 8. Він розповів, що спочатку у будинку сталася аварія – прорив труби, через це його мешканцям відключили водопостачання. Депутат попросив вирішити цю проблему.

13

Ще одна «водяна» проблема торкнулася будинку №68 на пр. Соборному. Як розказав депутат фракції Геннадій Васильчук, там затопило підвал. Народний обранець вимагає виявити причину аварії та негайно усунути її.

22

Одним з головних питань на порядку денному був проект рішення міської ради «Про внесення змін до «Програми використання коштів депутатського фонду у 2017 році», затвердженої рішенням міської ради від 21.12.2016 №27.

До проекту внесли правку депутати фракції «Солідарність» – Блок Петра Порошенка». Вона стосувалася надання депутатам міської ради права виділення коштів з депутатського фонду на поточні ремонти у місті.

– У 2016 році за цією програмою кожен депутат мав право виділити кошти не тільки на капітальний ремонт, а і на поточний. Зараз, у 2017 році, цього права немає, – зазначив Геннадій Васильчук.

Врешті депутати підтримали правку, яку запропонував Геннадій Васильчук.

Також під час засідання депутатам був представлений звіт тимчасової контрольної комісії Запорізької міської ради з питань закупівель харчової продукції та організації харчування в шкільних та дошкільних закладах.

Його зачитав голова комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму міської ради В’ячеслав Зайцев.

16

Депутат розповів, що комісія виявила ряд недоліків в організації харчування освітніх закладів. Зокрема це стосується скороченої процедури проведення відкритих торгів. Через це не всі бажаючі встигали підготуватися до торгів, що призводило до скорочення переліку постачальників та обмеження вибору, вважають члени комісії. Крім цього, в умовах відкритих торгів не було прописано чітких вимог до харчової продукції щодо її складу. Тому під час перевірок були виявлені факти постачання спреду та недоброякісної ковбаси.

В’ячеслав Зайцев підкреслив, що при наявності порушень Департамент освіти і науки усього двічі оголосив штрафи постачальникам харчування.

У Департаменті освіти та науки склалася практика, коли на окремі позиції після закриття торгів підвищується ціна, сказав В’ячеслав Зайцев.

Також він зазначив, що комісія вбачає в таких діях можливість корупційної складової, бо таким чином постачальник брав участь у торгах зі свідомо низькою ціною, а потім домагався підвищення ціни за згодою департаменту.

Черговою проблемою, яку визначила комісія, є неналежна матеріально-технічна база, незадовільний стан харчоблоків в навчальних закладах.

Ще одне порушення стосувалося відсутності окремого меню для дітей із алергічними реакціями. У багатьох школах керівники не знали про цю вимогу законодавства,  зауважив депутат.

За результати перевірки комісія надала рекомендації Департаменту освіти у науки щодо ліквідації перелічених порушень.

Проект про звіт був прийнятий депутатами міської ради.

Депутати розглянули питання й щодо надання матеріальної допомоги на лікування містянам. Вони проголосували за всі відповідні проекти пакетом. П’ять з них подали депутати від фракції «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Олександр Константинов і В’ячеслав Зайцев.

Під завісу заходу народні обранці обговорили соціально значимий проект рішення – «Про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок бюджету міста Запоріжжя», який подав Олександр Константинов.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року №974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови КМУ від 30 серпня 2002 року №1298» з 1 січня 2017 року посадові оклади педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів підвищилися на два тарифні розряди.

Проте ця зміна не торкнулася працівників бюджетних дошкільних та позашкільних установ. За рішенням уряду підвищення зарплати цим педагогам мало початися лише з 1 вересня 2017 року.

Голова фракції запропонував колегам підняти зарплати вихователям за рахунок міського бюджету.

Депутати міської ради одноголосно підтримали пропозицію Олександра Константинова, тому вже у квітні педагоги отримають підвищену зарплатню. У наступних місяцях представники влади шукатимуть на це додаткові кошти.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*