Проблемне ЖКГ і підвищення зарплати: огляд засідання 16-ї сесії міськради

У Запоріжжі відбулось пленарне засідання 16-ї сесії міської ради сьомого скликання. На початку засідання присутні заспівали гімн.

2

3

В залі зареєструвалися 57 депутатів, тому сесія була визнана повноважною.

4

Далі лунали депутатські звернення. Здебільшого вони стосувалися проблем житлово-комунального господарства у місті Запоріжжя.

Обурення викликає поява цих проблем, та воно підсилюється, коли їх ніхто не береться вирішувати. Саме тому з емоційною промовою виступив депутат фракції «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» у Запорізькій міській раді Геннадій Васильчук, який ще на минулому засіданні звернувся з вимогою усунути аварію у будинку №68 на проспекті Соборному, в якому затопило підвал, але проблема досі залишається не вирішеною.

– Чого не виконується це доручення? Понад місяць люди потерпають від аварії, яку ніхто не усуває. Для чого я про це говорив, і для чого ми взагалі тут сидимо, якщо наші вимоги ігнорують, а люди через це живуть в непридатних умовах, – наголосив Геннадій Васильчук.

1

Актуальними залишаються проблеми, пов’язані з опалювальним сезоном, навіть попри те, що він завершився. Захмарні рахунки за теплопостачання серйозно вдарили по кишенях запоріжців, та у наступному сезоні цю проблему необхідно вирішити, впевнений голова Запорізької міської організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка», лідер фракції Олександр Константинов. Він вимагає зменшити витрати на теплопостачання для населення в опалювальному сезоні 2017-2018.

6

Депутат навів приклад одного з будинків, мешканці якого зекономили гроші на опаленні завдяки тепловій модернізації помешкання.

– Тобто є конкретний шлях, і, звичайно ж, це модернізація котелень, мереж і будинків, а також встановлення індивідуальних теплових пунктів, – зауважив депутат.

Народний обранець вимагає, аби керівництво концерну «Міські теплові мережі» розробило програму, яка дозволить зменшити витрати на теплопостачання та презентувало його депутатам міськради.

Депутатові Миколі Бєлому вдалося добитися справедливості для мешканців більш ніж 70 будинків у Дніпровському районі, які потерпали від надвеликих рахунків за теплопостачання – 50-80 грн за один квадратний метр.

7

Про цю проблему депутат заявив під час пленарного засідання минулої сесії міської ради. За його словами, сьогодні є перші результати на шляху до вирішення цієї проблеми – в стадії розробки знаходиться проект, який дозволить суттєво знизити рахунки жителів за опалення.

– Проектна документація буде готова протягом місяця. Після цього за процедурою буде наданий відповідний бюджетний запит щодо виділення коштів на реалізацію цього проекту. Це буде реконструкція магістральних та внутрішньобудинкових мереж, установка квартального ЦТП і т.д. За попередніми підрахунками спеціалістів Концерну «МТМ», необхідна на реалізацію проекту сума не перевищить 5 млн грн, – зазначив депутат.

Народний обранець розраховує на підтримку цього питання міським головою і колегами-депутатами, коли відповідний проект рішення про виділення коштів буде винесений на розгляд на травневу сесію.

Ще одна проблема з опаленням торкнулася мешканців будинку №5 по вул. Залізничній, розповіла депутат Ольга Ревчук. За її словами, будинок був побудований ще у минулому сторіччі, і з того часу не знав ремонту. В цьому будинку було передбачено опалення автономною котельнею, втім необхідне обладнання було демонтоване без згоди мешканців. В будівлі є нежитлові приміщення загальною площею 358 квадратних метрів: ательє з ремонту взуття, бомбосховище та два склади. Та на теперішній час ці приміщення орендарями тимчасово не використовуються, але рахунки за теплопостачання до них лягають на плечі мешканців дому. Крім того, будинок знаходиться в аварійному стані. Депутат вимагає вирішити проблеми його жителів.

8

Та не опаленням єдиним. Іншою актуальною проблемою у місті, на яку не звертають увагу, є пошкоджені майданчики для сміттєвих баків. Про це під час пленарного засідання сесії зауважив депутат від фракції «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Олександр Кобзарюк.

Він запропонував обстежити усі майданчики для сміттєвих баків у місті і привести їх до ладу.

Моя пропозиція така: треба створити комісію. Вона зробить реєстр усіх контейнерних майданчиків, розбереться, які майданчики треба просто відремонтувати, які, можливо, переробити, а які розташувати інакше. Цю роботу треба почати і займатися нею, – зазначив Олександр Кобзарюк.

9

Депутат має намір стати членом цієї комісії та об’їхати всі майданчики.

Також під час засідання депутат Андрій Согорін заявив про необхідність включення військової частини 3029 Національної гвардії, представники якої патрулюють місто, до програми фінансової допомоги.

10

Безумовно найпозитивнішою новиною стало рішення депутатів міської ради про підняття зарплат педагогам. Рішення торкнеться дитячих садків, професійно-технічних навчальних закладів, шкіл естетичного виховання і музичних, які фінансуються за рахунок міського бюджету.

11

Нагадаємо, минулої сесії проект «Про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок бюджету міста Запоріжжя» виніс Олександр Константинов.

Депутати підтримали його ініціативу зі строком на місяць, доки не будуть знайдені додаткові кошти на цю статтю витрат. Вже за місяць необхідна сума – 40 млн грн. – була знайдена.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*