Народний депутат Ігор Артюшенко обговорив перспективи пенсійної реформи

18742302_10212753162326593_1941476059_o

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко взяв участь у програмі «Політклуб» на телеканалі «Еспресо», присвяченій пенсійній реформі в Україні. Гостями студії стали міністр соціальної політики України Андрій Рева, народні депутати та експерти.

Під час обговорення теми програми гості дійшли згоди у тому, що нинішня пенсійна система в Україні застаріла і не виконує своєї основної функції у повній мірі. Очевидними проблемами, на які звернули увагу гості студії та глядачі, є великий розрив між мінімальним та максимальним розміром пенсії, а також загалом незадовільний рівень пенсій у переважної більшості пенсіонерів – 8,5 млн отримувачів пенсії із понад 12 млн отримують пенсію, наближену до прожиткового мінімуму.

На думку Ігоря Артюшенка, пенсійна реформа має докорінно змінити стан справ у сфері соціального забезпечення:

– На сьогоднішній день пенсійна система не справедлива, вона не забезпечує пенсіонерів, і так не може тривати. Ми маємо мізерні пенсії, які по суті є мізерною соціальною допомогою. Навіть з низьким рівнем пенсійних виплат ми маємо 140 мільярдів гривень дефіциту Пенсійного фонду, і з цим треба щось робити. На мою думку, найперше слід повернути справедливість: людина, яка працювала і платила, має отримувати пенсію. Людина, яка менше працювала, гірше працювала, не працювала, не сплачувала внески – має отримувати соціальну допомогу, яка має бути нижчою за нормальну пенсію працюючої людини, – відзначив депутат.

Парламентар відзначив негативний характер «зрівняння» у пенсійних виплатах людей, що мають різний стаж роботи:

– Я проти «зрівняння» у будь-чому. На мою думку, мотивує людей платити податки те, коли людина розуміє, навіщо вона їх сплачує, і що це дасть сьогодні, завтра, післязавтра. А не як на сьогоднішній день: ми розуміємо що всіх прирівняли, працювали-не працювали – все одно отримують мізер.

Під час дискусії гості студії виклали своє бачення пенсійної реформи та наголосили на тому, що процес реформування займе тривалий час та зачепить всю економічну систему держави.

– Ми не побудуємо нормального пенсійного забезпечення без підняття економіки, без інвестицій в країну. Говорячи про пенсійну реформу чи реформи соціальних стандартів треба у першу чергу говорити про джерела і способи фінансування відповідних програм, – наголосив депутат.

Першим кроком у процесі реалізації пенсійної реформи стане внесення на розгляд Національної Ради реформ законопроекту про пенсійну реформу, анонсованого Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом 22 травня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*