Ігор Артюшенко: фракція БПП голосуватиме за зняття недоторканості з п’ятьох нардепів

Фракція «Солідарності» – Блоку Петра Порошенка» у Верховній Раді проголосує за зняття депутатської недоторканості з п’ятьох народних депутатів: Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгена Дейдея, Максима Полякова і Борислава Розенблата.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» сьогодні вранці заявив голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – БПП», народний депутат Ігор Артюшенко.

За його словами, відповідне рішення було прийняте вчора на засіданні фракції БПП. Позиція щодо зняття депутатської недоторканості з Михайла Добкіна ще не визначена, адже фракція очікує на рішення регламентного комітету Верховної Ради у цьому питанні.

– Нелогічно, на мою думку, приймати ті чи інші політичні рішення, якщо вони не розглянуті юридично, тобто спочатку питання має розглянути комітет. Це має виключно рекомендаційний характер, що і сталося – по чотирьом депутатам комітет вмив руки і сказав «ми не будемо вирішувати», але фракція прийняла політичне рішення, – сказав нардеп.

Ігор Артюшенко сподівається, що більшість його колег у парламенті прийме аналогічне рішення.

– Я сподіваюсь, що вистачить голосів, а разом з тим мене бентежить позиція деяких інших фракцій, які стали на захист своїх співфракційців. Всі фракції, які сьогодні є в парламенті, на виборах обіцяли зняття депутатської недоторканості, а ті, що не в перший раз в парламенті, навіть не на одних виборах це обіцяли. Тому зняття недоторканості – це політична позиція, до якої ми маємо прийти, – зазначив народний депутат.

Він також наголосив, що причетність парламентарів до кримінальних правопорушень мають визначати відповідні органи.

– Це юридична площина, будь ласка, дайте можливість і обвинуваченню, і захисту працювати в юридичній площині, нехай депутат доводить: винен він чи ні. Але це суд вирішує, ми маємо як парламент забезпечити цю можливість і забезпечити, щоб колеги не ховалися від правосуддя, – підкреслив Ігор Артюшенко.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України закидає парламентарям різні статті, які включають корупцію, ухилення від сплати податків і незаконне збагачення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*