Ігор Артюшенко: Цієї сесії маємо три виклики – освітня, пенсійна, медична реформи

Сьомої сесії Верховної ради народними депутатами нарешті буде розглянуто три надважливих для держави питання – освітня, медична та пенсійна реформи.

– Є три великі виклики – три великі реформи, які ми маємо ухвалити цієї сесії, – освітня, медична, пенсійна. На жаль, не все вдалося під час минулої сесії, бо був розрахунок, що, наприклад, медична буде проголосована до липня, і буде час підготувати бюджетний процес до наступного року. Окремим питанням також стояло ознайомлення з бюджетом на 2017 рік. Уряд запевнив, що 15 вересня він подасть документи в Парламент, і активна робота вже почнеться з 15 числа. Сподіваюсь, воно так і буде, щоб було достатньо часу на його прийняття, – про це заявив народний депутат України, голови Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко.

На його думку, сьома сесія стане найбільш визначною за всю каденцію восьмого скликання.

– Насправді, 2018 рік чи на велике щастя, чи на превеликий жаль для когось, але це буде початок передвиборчої кампанії. Тому політики від влади, і від опозиції, і парламентські, непарламентські, – я думаю, – більше займатимуться агітацією, а значить, популізмом, тому системні якісь зміни, які можуть дати якісь поштовхи країні, – або ми приймемо їх на цій сесії, або є ризик того, що вони будуть прийматись вже наступним скликанням парламенту, через два роки, у 2020-му році, – зазначив парламентар.

Він також підкреслив, що народні депутати зможуть консолідуватися, коли усвідомлять, де є національний, а де є політичний інтерес.

– Наприклад, в питанні медичної реформи всі політичні сили кажуть, що система не працює, з кожним роком все гірше, починаючи з 1991 року, щось треба міняти, – і на цій точці стоять усі. Коли починаємо влізати в деталі, чи через особисті якісь переконання, чи, можливо, через політичну доцільність деяких політсил, злагоди під час голосування вже нема. І от зараз ми бачимо по медичній реформі, там більше двох тисяч правок. Правки – це добре, це прояв демократії, воно так і має бути. Інше питання в тому, щоб якісь правки не стали наріжним каменем, що деякі фракції потім скажуть: ні, без цієї правки ми точно не будемо голосувати, ми виходимо з залу і нам байдуже, буде прийнята реформа, чи ні.

Я хотів би наголосити на тому, що самі тези медичної реформи, що треба фінансувати не заклади, а послуги, – і з цим згодні практично всі. От давайте на фоні цього об’єднаємося, а вже десь  якісь моменти – там 80 мільярдів чи 80,5 мільярдів виділяти в медицину, – давайте потім в питаннях дискусії із цим визначатись. Інакше ми знов роками будемо говорити про те, що медична реформа необхідна, – сказав народний депутат.

Парламент почне сесію з розгляду питання освітньої реформи. За словами Ігоря Артюшенка, фракція БПП має намір її підтримати.

– Там теж біля 1700 правок. Я так думаю, півдня будемо нею займатися, але воно того варте, бо, на мою думку, сучасна система освіти не є сучасною. Я думаю, що ми сьогодні приймемо освітню реформу, але будуть подальші зміни, в тому числі і в питаннях бюджету, це на 18 рік заплановано. Принаймні є консолідація нашої фракції і Уряду щодо збільшення зарплати вчителям на 25%, бо яку б ми реформу не провели, якщо не захочуть працювати, то гріш ціна такій реформі, – зауважив парламентар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*