В’ячеслав Зайцев взяв на контроль ситуацію з неякісним ремонтом в ОСББ

Капітальний ремонт у дворі багатоповерхового будинку за адресою вул. Ладозька, 12, наближається до завершення. Перші його результати – тріщини в асфальті, старі бордюри, які не замінили, розсипається бетон на сходинках біля під’їздів, накопичується вода у дворі – оцінили жителі двору. Подивитися на ситуацію прийшла в четвер, 31 серпня, комісія з представників міськради та підрядників.

Понад рік тому мешканці цього будинку звернулися до депутата міськради від «Солідарності» В’ячеслава Зайцева з проханням посприяти у виділенні грошей на проведення ремонту на прибудинковій території.

3

– Двір цей був у жахливому стані, і що мене зачепило: багато років його мешканці писали у відповідні інстанції про те, що у дворі накопичується вода, а їм постійно відповідали, щоб вони почистили лотки. Справа в тому, що лотків там не було. Біля будинку, якому 43 роки, лотків не було як таких. І це була така відписка – «риба». Така байдужість мене зачепила. Я звернувся на сесії до мера, провів кампанію в ЗМІ, і ось вийшло вибити гроші на ремонт двору, – повідомив Зайцев.

В результаті на проектні та будівельні роботи було виділено 1 217 612 грн. Роботи взялися виконувати ТОВ «СК «ВН-Граніт» (проектування) і ТОВ «Сфера» (генпідрядник).

– У серпні 2016 року до мене приїхали представники проектної організації – кошторисники, потім вони дуже довго розробляли проект. Його не показували жителям будинку, депутату, і тільки після того, як проект пройшов експертизу, нам дали його подивитися. Потім ми довго чекали початку виконання робіт – аж до середини червня цього року, – розповів глава ОСББ Станіслав Скалозуб.

6

2

5

За його словами, роботи проходили мляво з різних на те причин: то дерева заважали, а в проекті не було закладено їх викорчовування, то асфальту не було, то фрезерної машини, яка повинна була знімати асфальт.

– Бували такі моменти, що робочі по тижню не виходили на об’єкт, і останнім часом їх майже не було, днів десять, вже в день приходу комісії почали ворушитися – заклали плиткою зливові канали. Я вважаю, що в цьому році роботи не будуть завершені, тому що багато дефектів, – додав глава ОСББ.

Перші результати ремонту неприємно здивували жителів запорізької багатоповерхівки.

7

4

– Не була запланована заміна бордюрів, неправильно виконаний нахил дорожнього полотна, в ряді місць асфальт покладений з тріщинами, з хвилями, відновлення ґанків виконано теж неякісно – цемент залишається на ногах, розколюються кути, – підкреслив Скалозуб.

Минулого тижня на пленарному засіданні сесії міськради В’ячеслав Зайцев звернувся до міського голови з вимогою розібратися з цією проблемою. В цей же день було прийнято рішення створити тимчасову комісію, до якої увійшли інженер технічного нагляду, мешканці будинку, проектувальник, генеральний підрядник, співробітники міськради.

Під час перевірки мешканці будинку вказали на недоліки в ремонтних роботах, також провели експеримент: вилили воду біля під’їзду і на дорозі, щоб показати, що дощова вода не стікає в водостічні лотки, як це повинно бути за проектом.

Результати перевірки підсумувала начальник відділу капітального ремонту Департаменту з управління житлово-комунальним господарством міськради Інна Внукова:

– За результатами обстеження і всіх зауважень з боку жителів проектувальнику доручено усунути зауваження в частині коригування проектно-кошторисної документації, генпідряднику – усунути їх безпосередньо на будівельному майданчику. Проблема в тому, що проектувальник як художник бачить все по-своєму, підрядник як виконавець бачить інакше. Було б добре, якби проектувальник, коли розробляє проектно-кошторисну документацію, працював би з генпідрядником, але це неможливо, тому що кошторисна вартість таких об’єктів складає більше одного мільйона гривень, тому ми не знаємо, хто буде підрядною організацією, – зазначила Внукова.

Чиновниця запевнила, що всі роботи з коригування проектно-кошторисної документації та усунення недоліків на об’єкті будуть виконані за рахунок підрядників.

8

1

Головний архітектор проекту Антон Отюсько на місці зафіксував перелік завдань: передбачити «лежачий поліцейський» на в’їзді у двір, що запобігатиме потраплянню туди великої кількості води; зробити нові бордюри; усунути тріщини в асфальті; зробити ремонт ґанків; відновити цоколь.

Але обіцянки усунути дефекти повисли в повітрі, говорить глава ОСББ.

– На сьогодні ніяких активних дій у дворі не відбувається, – зазначив Скалозуб.

– Мені хочеться, щоб ремонт зробили років на 20, нормально, щороку це переробляти не бачу сенсу. За 1,2 млн асфальт недоварений, – він повинен блищати, це повинно кидатися в очі. Швидше за все, крихту зняли з проспекту і додали бітуму. Не економити на якості – це моя головна вимога. На наступній сесії я повідомлю про результати роботи по усуненню цих дефектів, – резюмував В’ячеслав Зайцев.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*