Ігор Артюшенко вручив ректору Таврійського університету почесну грамоту Верховної Ради

Фото – РІА Мелітополь

В Мелітополі відзначили 85-річчя Таврійського державного агротехнологічного університету. Урочистості, присвячені цій події, тривали протягом дня і завершилися святковим концертом у стінах закладу. Привітати співробітників та студентів університету прибула делегація з Запоріжжя.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Артюшенко вручив ректору університету Володимиру Кюрчеву почесну грамоту Верховної Ради.

photo_2017-09-18_12-07-20

– Одним з показників успішної країни є рівень освіти. Україні є чим пишатися – в державі функціонують навчальні заклади з історією, з багаторічними традиціями, зі стін яких вийшли сотні професіоналів, які присвятили своє життя розвитку нашої країни. В їх числі  – Таврійський державний агротехнологічний університет, один з найстаріших вузів Запорізької області. Про високий рівень навчального закладу відомо далеко за межами регіону – рішення про нагородження ректора Володимира Кюрчева було прийняте на основі подання фракції БПП в Верховній Раді. Тому мені сьогодні особливо приємно стояти на цій сцені.

Я вітаю всіх причетних до свята, всіх, завдяки кому університет вже майже сторіччя відкриває українцям шлях в життя. Всі ми є членами однієї команди, адже наша головна мета – розвинуте, мисляче суспільство, яке складається з професіоналів різних сфер. Нещодавно була прийнята реформа освіти, яка здебільшого стосується середньої освіти. Наступний етап – вдосконалення сфери вищої освіти. Тож попереду в нас багато цікавої та потрібної роботи, – сказав парламентар.

Всіх причетних до свята також привітали голова запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль та голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.

photo_2017-09-18_12-09-41

Таврійський державний агротехнологічний університет готує фахівців з енергопостачання, природокористування,механізації сільського господарства та економіки підприємств. Навчальний заклад створювався протягом століття –  в серпні 1874 року розпочало роботу реальне училище, де окрім шкільного курсу середньої освіти давали також знання з технічних та агрономічних дисциплін.

У січні 1921 року на базі 6—7 класів Мелітопольського реального училища відкрито профтехнічну школу, а на початку 1922 року, об’єднавшись з профтехнічною школою мелітопольських ремісничих майстерень, було утворено механіко-будівельну школу. У 1930 році політехнічну школу було реорганізовано у три технікуми, серед яких важливе місце посідав технікум індустріалізації сільського господарства.

Як самостійний вищий навчальний заклад Мелітопольський інститут інженерів-механіків сільського господарства (МІІМСГ) став функціонувати з 1938 року. У серпні 1944 року інститут перейменовано на Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ). У 1960 році було відкрито загальнотехнічний факультет, на вечірньому і заочному відділеннях якого студенти протягом трьох років одержували загальнонаукову і загальноінженерну підготовку, після чого переходили для закінчення навчання за обраною спеціальністю в інші технічні виші країни.

Враховуючи високий рівень підготовки інженерних кадрів для сільського господарства, високоякісний склад професорсько-викладацького складу і досконалу матеріально-технічну базу, Мелітопольський інститут механізації сільського господарства 22 грудня 1993 року одержав ліцензію на освітню діяльність і був акредитований за четвертим рівнем, а 20 квітня 1994 року постановою Кабінету Міністрів України на базі Мелітопольського інституту механізації сільського господарства було створено Таврійську державну агротехнічну академію. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 311-р «Про реорганізацію Таврійської державної агротехнічної академії» академію було реорганізовано у Таврійський державний агротехнологічний університет.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*