Микола Бєлий вимагає оприлюднити тарифи нових фірм-управителів в Запоріжжі

Депутат фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у Запорізькій міській раді Микола Бєлий звернувся до органів виконкому з вимогою оприлюднити договори з переможцями конкурсу на управителів багатоквартирних будинків міста Запоріжжя та визначені ними тарифи на послуги з управлiння багатоквартирними будинками.

За його словами, наразі достеменно невідомий нi розмiр, нi порядок перегляду тарифів для населення ані депутатам, анi самим запорiжцям.

–  Щорічно на капітальний ремонт житлових будинків міська рада виділяє сотні мільйонів гривень, які до сьогоднішнього ділилися на два напрямки – капремонт будинків ОСББ та капремонт будинків, що знаходяться на балансі «Наше місто». КП подавало в департамент з управлiння ЖКГ пропозиції, і на підставі їх формувався титульний список на капремонти будинків.

Тепер, ймовiрно, списки на капремонти будуть складатися на підставі заявок приватних компаній-управителiв. Але в такому випадку необхідно звернути увагу на те, що тепер юридично немає ніяких відмінностей між будинками ОСББ та будинками, керованими призначеними управителями, – зауважив Микола Бєлий, – тобто умови потрапляння до списку на капремонти повиннi бути одинаковими для всiх.

Депутат зауважив, що депутатський корпус досі не має можливості ознайомитися з договорами, що уклали органи виконкому з фірмами-переможцями конкурсу.

–  Ні прості жителі, ні депутати міськради по закінченні місяця з моменту конкурсу не бачили договору з управителями, не знають його змісту. Є тільки гучні обіцянки, що влада буде «жорстко» контролювати управителів, але обіцянками депутати ситі по горло.

Ми хочемо бачити текст договору з конкретними відповідями на питання: яким буде механізм зміни тарифів управителів? Чи узгоджуватиме їх місто або це буде зміною в односторонньому порядку? Який передбачений механізм впливу жителів, депутатів і міської влади на управителів в разі надання послуг неналежної якості? Якими документами визначено розміри обслуговування територій? – сказав депутат.

Микола Бєлий вимагає від міської влади відповісти на запитання, які цікавлять депутатів та мешканців міста,  а також оприлюднити тексти договорів та тарифи.

Нагадаємо, наприкінці серпня в Запоріжжі був проведений конкурс по призначенню управителя багатоповерхових будинків. Представники демократичних сил у міській раді – «Солідарність», «Батьківщина», УКРОП та «Самопоміч» – вимагали зробити умови конкурсу прозорими, конкурентними та доступними для малих та середніх компаній. Вони попереджали, що в іншому випадку це може привести до підвищення тарифів та погіршення якості послуг. Втім вимога народних обранців була проігнорована.