В Запоріжжі відбулась 21-а сесія міськради – про головне

Вчора відбулося пленарне засідання 21-ї чергової сесії Запорізької міської ради, на якій були присутні 52 депутати, згодом долучилися ще троє. На початку заходу традиційно пролунав український Гімн.

Під час засідання депутати зробили низку звернень. Зокрема член фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» В’ячеслав Зайцев зробив заяву від імені депутатської групи «Ветерани АТО» та Ветеранської спільноти бійців АТО. Вона стосувалась його колеги з «Опозиційного блоку» Віктора Гриня, який був викритий журналістами у симпатії до так званої «Новоросії».

IMG_7696

– У країні йде розгойдування ситуації. Нашим головним завданням є утримання контролю в країні, в якій йде війна; не допустити кровопролиття і самосуду; стежити за дотриманням закону. На минулій сесії з’явилась інформація щодо українофобських висловлюваннях депутата міськради Віктора Гриня. Я звертаюся до фракції «Опоблоку» дати оцінку діям депутата. Депутатська група «Ветерани АТО», щоб не допустити самосуду, вимагає від вас ініціювати процедуру відкликання мандата, а від самого Гриня – скласти мандат, – заявив депутат.

Віктор Гринь нічого не відповів на це, пізніше депутат фракції «Опозиційного блоку» Руслан Божко сказав, що не бачить в цих антиукраїнських заявах «жодних протиправних дій» та порадив звернутися з цим питанням до Служби Безпеки України.

photo_2017-09-27_15-21-49

Депутат від БПП Геннадій Васильчук заявив про незаконне захоплення територій міста приватними підприємцями. За його словами, зараз на проспекті Ювілейному будується торгівельний центр без дозвільних документів. За цим же принципом юридична фірма встановила шлагбаум на вул. Українській. Він взяв ситуації на власний контроль.

Також Геннадій Васильчук звернув увагу органів виконкому на проблему зовнішнього вигляду нашого міста та його туристичної привабливості. Днями на «компасі», що на пішохідній зоні на площі Маяковського, були викладені таблички з неграмотно перекладеними українською назвами міст. Це викликало обурення у містян, вчора вранці вони були демонтовані.

Хто займається історичним виглядом нашого міста? Я маю на увазі і “компас”, і “похмурого козака” в фойє мерії, також історичний будинок Мінаєва, який реконструюють і покривають пластиковим дахом, навіщо? Купці Мінаєва займалися черепицею, можна ж зробити дах з черепиці. Цими питаннями має займатися хтось один: або департамент культури чи архітектури, або профільна комісія, – наголосив народний обранець.

22095499_914549018700910_1305994203_o

Про перешкоджання депутатській діяльності повідомив Андрій Согорін. Член фракції «Солідарність» розповів, що двічі звертався з депутатським запитом до КП «Запорізьке міське інвестиційне агентство» щодо використання ним бюджетних коштів, втім відповіді так і не отримав. За фактом перешкоджання діяльності народного обранця поліція розпочала кримінальне провадження.

photo_2017-09-27_16-50-02

Олександр Кобзарюк розказав про дві кричущі проблеми в місті. Будинок №58 б по вул. Патріотичній почав лопатися – по стінах пішли тріщини.

– Люди бояться спати в будинку, який будь-якої миті може завалитися, тому вирішувати цю проблему необхідно без зволікань, – зауважив він.

Депутат також розповів, що мешканці будинку №65 по вул. Жаботинського вже рік залишаються без гарячої води через несправність бойлеру, який нагрівав воду для всього будинку. Посадовці міськвиконкому пообіцяли полагодити водонагрівач до кінця жовтня. Олександр Кобзарюк контролюватиме цю ситуацію.

photo_2017-09-27_16-47-12

Депутат від БПП Микола Бєлий виступив з вимогою до посадовців виконкому оприлюднити договори з переможцями конкурсу на управителів багатоквартирних будинків міста Запоріжжя та визначені ними тарифи на послуги з управління багатоквартирними будинками. За його словами, наразі достеменно невідомий нi розмір, нi порядок перегляду тарифів для населення ані депутатам, анi самим запоріжцям.

На цьому засіданні депутати міської ради прийняли Генеральний план міста Запоріжжя. Востаннє він був затверджений у 2004 році. Новий Генплан має допомогти залучити інвестиції і визначити перспективу забудови міста.

Потім депутати прийняли рішення про розробку плану території міста для забезпечення учасників АТО і сімей загиблих бійців земельними ділянками. Вони ухвалили проекти рішень пакетом – 8 питань, одноголосно.

На жаль, народні обранці не підтримали проект рішення «Про затвердження Регламенту Запорізької міської ради в новій редакції», автором якого є Андрій Согорін. Прийняття цього рішення надало б депутатському корпусу право пропонувати своїх кандидатів на посади заступників міського голови, керуючих справами, а також звільняти членів виконавчого комітету, але більшість з них відмовились від цієї можливості.

– На жаль, більшість в міській раді не підтримує нормальні ініціативи депутатів з демократичних фракцій. І коли їх не підтримує «Опоблок», це більш-менш зрозуміло, а ось те, що «Наш край» і «Нова політика» діють виключно з оглядкою на «Опоблок» мені здається дивним, тому що ці депутати абсолютно незалежні від «Запоріжсталі», – прокоментував результати голосування автор проекту рішення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*