У Верховній Раді прийняли законопроект про обмеження для гастролей російських артистів

За проект Закону до внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» (щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів в Україні за участі громадян країни-агресора) (№6682) проголосували 232 депутати.

Ідея підготувати законодавчі зміни в цій сфері виникла у віце-прем’єр міністра України В’ячеслава Кириленка. Ініціативу підтримали народні депутати Олег Медуниця, Ігор Артюшенко, Сергій Рудик, Ірина Подоляк, Олександр Опанасенко та Василь Амельченко, які розробили відповідний законопроект.

Закон зобов’язує організаторів гастролей російських артистів на території Україні за 30 днів подавати запит в СБУ. Далі правоохоронці з’ясовують, чи матиме артист право в’їхати в країну. Також передбачається введення адміністративно-господарської відповідальності організаторів гастролей за недотримання встановлених вимог.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко підкреслив важливість закону, а також зазначив, що він надає нові можливості українським артистам.

– Нарешті кремлівським аніматорам дорога до України закрита, а організаторам виступів співочих пропагандистів відтепер доведеться вже в СБУ пояснювати свою любов до кривавих гонорарів.

Сьогодні більшістю голосів прийняли Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні». І цим дали гідну відповідь ворогу у гібридній війні.

Очищення естради від пропагандистського сміття дасть дорогу сотням українських талантів. Впевнений, вже незабаром світ почує нові імена, які звучатимуть нашою рідною мовою, – написав парламентар на своїй сторінці у соцмережі.

Наразі в Україні вже діє низка подібних законопроектів. Так, були прийняті закони «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», «Про санкції», «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».