Ігор Артюшенко і Едуард Гугнін завітали з робочим візитом до обласної дитячої лікарні

Треба щось робити з медициною, ця система зжила себе 20 років тому, далі так не можна. Люди медиків ненавидять, а медики – людей. Повинна бути чітка і зрозуміла логістика для всіх – і медиків, і пацієнтів. Про це заявив головний лікар Обласної клінічної дитячої лікарні Юрій Борзенко під час зустрічі з головою Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народним депутатом України Ігорем Артюшенком і заступником Запорізької обласної державної адміністрації, лідером фракції «Солідарність» в Запорізькій обласній раді Едуардом Гугніним.

Головний лікар відзначив, що сучасна система охорони здоров’я потребує реформації.

– Людина повинна знати, куди звертатися. Вона повинна з будь-якою проблемою прийти до сімейного лікаря. Він, в свою чергу, оглядає людину, ставить їй попередній діагноз, і направляє далі, в більш спеціалізовані установи для того, щоб він проходив там лікування, або ж залишає у себе лікуватися, до повного одужання. Ми сподіваємося, що з реформуванням охорони здоров’я буде змінене і фінансування цієї галузі. Зараз фінансування йде подушно, або поліжково, але ми сподіваємося, що буде фінансування за пацієнтом, тоді медустанови почнуть воювати за ті гроші, які їм несе хворий. Це – звичайний нормальний бізнес, – зауважив він.

Юрій Борзенко провів для депутатів екскурсію лікарнею, вказавши на досягнення та на проблеми. Він розповів, що на сьогодні відремонтовано лише 60% закладу. Сьогодні нагальною потребою лишається будівництво нового хірургічного корпусу замість старого.

По завершенню візиту народний депутат Ігор Артюшенко висловив свої враження. На його думку, впровадження медичної реформи дасть змогу вирішити актуальні проблеми медичних закладів, і цієї лікарні, зокрема.

– Відчуття неоднозначне. З одного боку ми побачили відділення, які добре відремонтовані, побачили, що ентузіасти працюють в медицині, але з іншої сторони медалі ми бачимо, що є недокомплект штату. З одного боку, велике навантаження, з іншого боку, відсутність, на мою думку, адекватної мотивації для роботи лікарів – підвищеної зарплати. Це як раз і є висновок того, що необхідна медична реформа, яка, по-перше, стане ближчою до людей, тобто стане пацієнтоорієнтованою, коли ми будемо платити не за ліжка, а за послуги.

Після прийняття реформи більше грошей буде надходити на медичну галузь. От ми сьогодні побачили проблему в обласній дитячій лікарні – вона не перший рік, вона давнішня – це питання хірургічного корпусу. Без прийняття реформи, без раціонального розподілу коштів державних і обласних, вона так і залишиться. Почули думку персоналу щодо того, що реформа необхідна, треба змінити саму систему надходження коштів, бо це і покращить якість самих послуг і змотивує лікарів, – резюмував парламентар.

Едуард Гугнін порівняв сучасну систему охорони здоров’я із частково відремонтованою будівлею дитячої лікарні:

– На прикладі цієї лікарні ми побачили, що змінюється і те, що повинно змінитися. Те, що ми вже змогли організувати, – зробити ремонти, купити обладнання, – це на сьогодні дає не тільки позитив  в плані лікування, але й в плані психологічного сприйняття цього. І зовсім інша річ – відділення, де немає ремонту.

Так само і наша медицина на сьогоднішній момент. Є ті базові речі, які існують, а є ті, що конче необхідно змінювати вже. Ми повинні думати про те, яким чином медицина буде розвиватися завтра. Реформа надає можливість витрачати гроші там, це потрібно для пацієнта. І саме сьогодні ми повинні зробити все, щоб ця послуга була якісною.

В цій лікарні конче необхідно побудувати хірургічний корпус. Відповідні документи вже відправлені до Державного фонду регіонального розвитку. Ми сподіваємося, що на наступний рік і за допомогою фонду регіонального розвитку, і за допомогою обласного бюджету, ми цей проект реалізуємо, – наголосив заступник голови ЗОДА.

– Ми сподіваємося на реформу, яка дасть стимул до розвитку медицини. На даний момент, ми деградуємо велетенськими кроками, всі це бачать, – підсумував Юрій Борзенко.


 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*