Ігор Артюшенко про акцію під ВР: «Це робиться для того, аби не прийняти реформи, необхідні країні»

Акції протесту під Верховною Радою, яку організували прихильники колишнього очільника Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі, в перший день не обійшлися без сутичок. Станом на вечір вівторка було зареєстровано чотири потерпілих – активісти мітингу, які позиціонували захід як мирну акцію, ініціювали зіткнення з поліцією та депутатами.

Мітинг викликав широкий резонанс в українському суспільстві – представники ЗМІ зафіксували, як учасників підвозили до Ради на автобусах, також стало відомо, що більшості мітингувальників організатори платять за перебування під Парламентом.

Народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко прокоментував ситуацію в ефірі каналу «Еспресо». На його думку організатори акцій платять за протести для того, аби зірвати прийняття важливих для країни реформ. Маніпуляції чітко простежуються в вимогах учасників, більшість з яких звучать вкрай популістично, – зазначив парламентар.

Зокрема, мова йшла про вимоги зняття депутатської недоторканості. Ігор Артюшенко пригадав подібне голосування – в липні у Верховній Раді розглядали питання про зняття депутатської недоторканості з окремих народних депутатів, на яке не вистачило голосів. Пояснюючи свій голос «за» Ігор Артюшенко зазначав, що на його переконання недоторканість потрібно зняти з усіх нардепів, але більшість народних обранців добровільно не позбавлять себе таких привілеїв. Тому вимоги мітингувальників наразі є черговою спробою маніпулювати суспільною думкою, – зауважив нардеп.

– Так йде маніпуляція, бо всі чітко розуміють, що трьохсот голосів не було і нема для зняття недоторканності. Минулого разу різні фракції публічно заявили про те, що вони не будуть голосувати за зняття депутатської недоторканності, бо вони вважають, що це призведе до виникнення поліцейської держави і це їх політична позиція.

На мою думку сьогоднішня акція, як і попередні дії з тисячними правками за судову реформу, за блокування трибуни, щоб не прийняти пенсійну реформу, робиться для одного: не дати прийняти реформи, які необхідні країні. І сьогоднішні так звані «мирні акції», коли побили поліцейського і коли двадцять людей накинулися на народного депутата викликають питання: «а наскільки мирні ці мітинги, можливо ці двадцять осіб – провокатори?». Якби було по іншому організатори мітингу могли б схопити тих, хто ставить під сумнів мирність протестів, та віддати їх представникам правоохоронних органів, але вони це не зробили, – зазначив Ігор Артюшенко.

Народний депутат зазначив, що не зважаючи на провокації, в Раді мають намір розглянути правки до медичної реформи, голосування за яку може відбутися вже в четвер.