Микола Бєлий: «Мешканці будинків повинні мати можливість контролювати дії керуючих компаній»

Під час засідання 22 сесії Запорізької міської ради депутат фракції «Солідарність» Микола Бєлий підняв питання діяльності керуючих компаній багатоквартирних будинків, які не входять в ОСББ.

Дана тема вже декілька місяців є однією з найбільш актуальних в Запоріжжі. В жовтні містян шокували тарифи на обслуговування багатоповерхівок, які призначили керуючі компанії, а міська влада затвердила. В багатьох будинках вартість перевищує 10 грн/м2, рекордна сума за обслуговування становить 190 грн/м2.

На засіданнях комісій з життєзабезпечення міста депутати фракції «Солідарність» вимагали у керівників компаній та представників влади знайти можливість знизити суми. Але, як зазначив Микола Бєлий, опоненти не виявили бажання піти назустріч городянам:

– Більшість запоріжців вже встигли оцінити вартість турботи про них. А хто ні – мають змогу оцінити в грудні, коли отримають нові квитанції та зрозуміють, що навіть субсидії не покривають такий рівень тарифів.

А між тим представники керуючих компаній пообіцяли, що для будинків з тарифами 10 і вище гривень за квадратний метр вони спробують віднайти можливість зменшити тарифи. Через тиждень після цього, вочевидь, погодивши питання з міською владою, вони заявили, що це неможливо.

Депутат зазначив, що по багатьом будинкам був виявлений факт завищення технічних характеристик, на основі яких нараховувався тариф. Для того, аби уникнути таких випадків, народний обранець наголосив на необхідності здійснення контролю дій керуючих компаній мешканцями багатоповерхівок. Не допускати свавілля повинна і міська влада, наголосив Микола Бєлий.

– Виконком в найближчі терміни має затвердити такі документи:

  1. Порядок встановлення та узгодження співвласниками річних планів управителів з виповнення поточних ремонтів;
  2. Порядок уточнення прибудинкової території та перерахунку ціни на послуги з управління;
  3. Порядок проведення техобслуговування інженерних мереж за участю мешканців будинків, – сказав депутат.

 Для того, аби прискорити цей процес, народний обранець запропонував працівникам департаменту ЖКГ свою допомогу в оформленні відповідних документів.