Підсумки 22-ї сесії Запорізької міської ради

25 жовтня депутати Запорізької міської ради зібрались на чергову сесію. На момент реєстрації в залі налічувалося 52 народних обранці.

Порядок денний включав 42 основних і 29 додаткових питань – приймали рішення депутати майже до опівночі.

Традиційно сесія розпочалась із запитів звернень. Від фракції «Солідарність» до колег звернулися три депутати. В’ячеслав Зайцев закликав депутатів долучитися до зборів коштів на операцію для доньки ветерана АТО Сергія Кирика Ніколь. Через лікарську помилку дитина втратила слух, і ще в липні потребувала термінової операції. Наразі ціна питання становить 600 тисяч гривень – сума, непідйомна для родини військовослужбовця. Присутні підтримали прагнення депутата. В залі прозвучала пропозиція розділити суму, потрібну для лікування Ніколь, між депутатами.

3

Микола Бєлий підняв питання діяльності керуючих компаній багатоквартирних будинків, які не входять в ОСББ. Зокрема, нових тарифів на обслуговування багатоповерхівок.

Депутат зазначив, що по багатьом будинкам був виявлений факт завищення технічних характеристик, на основі яких нараховувався тариф. Для того, аби уникнути таких випадків, народний обранець наголосив на необхідності здійснення контролю дій керуючих компаній мешканцями. Не допускати свавілля повинна і міська влада, наголосив Микола Бєлий.

– Виконком в найближчі терміни має затвердити такі документи:

1.  Порядок встановлення та узгодження співвласниками річних планів управителів з виповнення поточних ремонтів;

2.  Порядок уточнення прибудинкової території та перерахунку ціни на послуги з управління;

3.  Порядок проведення техобслуговування інженерних мереж за участю мешканців будинків, – сказав депутат.

Лідер депутатської фракції Олександр Константинов обговорив перебіг опалювального сезону в Запоріжжі. Депутат наголосив, що наразі для більшості запоріжців цей процес пов’язаний в першу чергу з високими витратами – суми в квитанціях, які отримують містяни, для багатьох родин є непідйомними. При цьому в концерні «Міські теплові мережі» не вживають жодних заходів для того, аби зменшити фінансове навантаження містян.

22812808_10210539124336847_1751017058_o

Олександр Константинов зауважив, що можливість входити в опалювальний сезон з економією існує. Як приклад він навів багатоповерховий будинок по вулиці Преображенського.

– Жителі ОСББ встановили індивідуальний тепловий пункт, який регулює теплопостачання, і за минулий опалювальний сезон в будинку було зекономлено 620 тисяч гривень. На цьому вони не зупинилися і вирішили працювати над подальшою термомодернізацією вже з іноземними партнерами. Наразі ОСББ є учасником німецької програми з енергоефективності, – сказав депутат.

Народний обранець зазначив, що за допомогою німецьких партнерів в місті продовжують розроблятися енергетичні проекти, але діяльність інвесторів не знімає зобов’язань з концерну. Олександр Константинов наголосив на необхідності створення інвестиційної програми тепломереж, яка б відповідала потребам і можливостям міста. Він запропонував закласти в міський бюджет кошти на заходи з енергоефективності.

Після затвердження порядку денного депутати перейшли до розгляду питань. В ході роботи була прийнята низка бюджетних рішень. Так, депутати виділили кошти на реконструкцію площ Фестивальна та Привокзальна, також гроші отримали комунальники – на потреби служби з обслуговування ліфтів та на закупівлю техніки для КП ЕЛУАШ. Субвенції з бюджету також було вирішено направити на розчищення річки русла Верхня Хортиця.