Ігор Артюшенко обговорив актуальні питання

Останні події в роботі Верховної Ради обговорювали в прямому ефірі каналу «Еспресо».

Однією з перших тем, яку підняли в студії, став розгляд проекту постанови про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Відповідний проект постанови у вівторок внесли народні депутати Сергій Каплін та Андрій Неміровський. Колеги не підтримали ініціативу нардепів – 103 депутати проголосували «проти», 56 – утримались і лише 31 –  проголосували «за». В ЗМІ проект розцінили як провокацію та привід для піару авторів закону.

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко роз’яснив свою позицію щодо цієї ситуації.

– Я не є ані прихильником, ані противником Авакова. З одного боку я розумію, що насправді є претензії суспільства і конкретних депутатів до роботи правоохоронних органів, з іншого боку, в час агресії і війни не може бути все гладко на вулицях. Насправді історія будь-якої країни показує зріст кримінальних злочинів у такі періоди. Є дуже важка криміногенна ситуація, вона і не може бути гарною, бо проти нас вчиняється військова агресія.

Я не голосував, бо, на мою думку, це була якась авантюра пана Капліна, хоч він поки що є членом нашої фракції, але голосування якраз і показало, що немає підтримки цим заявам. Тому я вирішив, що ні «за», ні «проти», тому що це був якийсь фарс і можна сказати, що я задоволений тим результатом, який вийшов, – зазначив нардеп.

Ігор Артюшенко наголосив, що особи, чия позиція кардинально йде всупереч позиції фракції, мають написати заяви та скласти мандати.

– В першу чергу це звичайно стосується тих, хто пройшов по списку під брендом Петра Порошенка, – сказав Артюшенко.

Наступним обговорили питання виборчих списків. Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

«Одна з основних і загальновизнаних проблем законодавства про вибори закладена у застосовуваних виборчих системах, які створили ситуацію відірваності як народних депутатів України, так і депутатів місцевих рад від виборців через відсутність впливу виборців на персональний склад парламенту. Потребу суттєвої модифікації виборчої системи, подолання деперсоніфікованого способу голосування виборців визнають сьогодні як основні політичні сили, так і громадська думка», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Ігор Артюшенко підтримав законопроект. На його думку нововведення здатні зменшити корупційну складову під час виборчого процесу.

– Якщо цей закон буде прийнято, голосування і формування списку буде відбуватись наступним чином: з’їзд політичної сили приймає рішення і йде на вибори, формує список і вибудовує його в якомусь порядку. Вся територія України поділена на 27 виборчих округів.

Розрахунок йде по кількості виборців. Потім певна кількість депутатів закріплюється за цією територією. Тобто людина приходить на дільницю і бачить в списках написана партія і прізвище людини. Людина голосує за партію. І якщо хоче – за людину з цього списку, але тільки ж від цієї партії. Потім рахуються окремо голоси – скільки голосів та мандатів отримала конкретна партія. І в залежності від цього в Раду заходять ті депутати, які зі списків набрали найбільше голосів. В цьому і логіка відкритих списків.

Плюси в тому, що прибирається вертикальна корупція, прибирається можливість покупки голосів на території мажоритарникам. Є і мінуси, але загалом ідея правильна, але треба допрацювати проект в другому читанні, – підсумував депутат.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*