Запоріжці написали всеукраїнський радіодиктант

У свято української писемності та мови запоріжці долучились до написання всеукраїнського радіодиктанту. Захід проходив в БПП-коворкінгу.

Перевірити свої знання прийшли чимало городян. Віталій Кубрак працює лікарем, про радіодиктант дізнався з соцмереж. Юнак розповідає: в роботі спілкується мовою, якою до нього звертається пацієнт, і останнім часом ця мова все частіше – українська.

IMG_9866

– Я вважаю, що з тією ситуацією, що відбувається в країні, українську мову треба популяризувати. По своїй натурі я не гуманітарій, і останній диктант писав в школі десь в десятому класі, і радіодиктант для мене – це чудовий привід подивитись, на якому рівні зараз знаходяться мої знання. Зізнаюсь: трохи хвилювався, але це не стало приводом відмовитись від заходу.

Кожному громадянинові потрібно вивчати і вдосконалювати українську мову, – підсумував лікар.

Цьогорічний радіодиктант проходив під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Організатори зазначають, що головна мета заходу – не перевірка знань, а національне єднання.

– День української мови та писемності – визначне для України свято. Тому всеукраїнський диктант – це чудова можливість об’єднати всю країну в прагненні плекати нашу рідну мову, – зазначила координаторка проектів Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тетяна Панченко, – Я переконана, що з кожним роком все більше запоріжців будуть брати участь в цьому культовому для української нації заході.

Ми дуже вдячні учасникам, які долучились до нас!

Написання всеукраїнського радіодиктанту вже стало традиційним в Україні. Цього року текст звучав на Першому каналі Українського радіо. Його читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*