Ухвалення закону про Антикорупційний суд – тема брифінгу Ігоря Артюшенка

7 червня Верховна Рада України ухвалила закон про Вищий Антикорупційний суд. За відповідне рішення проголосували 315 народних обранці.

В ході брифінгу народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко заявив, що нараз Україна виконала два борги антикорупційної політики.

–  Сьогодні історичний день, бо ми виконали два борги антикоруцпційної політики, про які говорилось останні місяці і навіть роки. Кілька годин тому Верховна рада проголосувала за створення Вищого Антикорупційного суду. І не просто проголосувала, а проголосувала 315 голосами, бо навіть ті скептики, критики, всі ті, хто ще навіть сьогодні зранку говорили, про те. що суд якийсь не такий, що суд можливо буде не незалежний, що невідомо як добираються судді, і невідомо, які будуть повноваження, в тому числі і у міжнародної ради експертів, в результаті, коли закон був поставлений на голосування всі проголосували за. 315 колег практично від всіх фракцій парламенту.

Народний депутат обумовив необхідність створення Вищого Антикорупцінойго суду.

– Я думаю, що я не розкрию нікому секрету про те, що на жаль судова система за всі роки Незалежності фактично не мала довіри суспільства. Довіра до неї можливо сягала більше одного чи двох відсотків громадян. І тому, коли ми стикнулись з формуванням нових антикорупційних органів таких як Антикорупційне бюро, таких як НАЗК, коли ми розкрили статки чиновників через електронні декларації ми побачили, що сотні справ НАБУ і тисячі справ Генеральної прокуратури фактично лежать в судах, нема по ним вироків, а якщо і є, то в більшості з незрозумілих причин корупціонери просто відпускаються на волю. Це відбувається через дві причини – або некомпетентність суддів, які не настільки добре розбираються в антикорупційних кримінальних справах, або через кругову поруку, де «рука руку миє», а тому корупціонери не знаходили відповідного їм покарання.

Сьогодні ця ситуація вирішена. Сьогодні створений Вищий Антикорупційний суд, де кожен претендент буде йти через прискіпливий відбір як Міжнародної ради експертів, так і ВККС з чіткими критеріями. Якщо вони працювали і були заплямовані, чи вони мають статки, які не можуть підтвердити, чи до них є конкретні вимоги щодо їх можливих корупційних зав’язків – ці люди не зможуть потрапити в Вищий Антикорупційний суд. Таким чином ми оновимо судову владу, таким чином ми досягнемо того, що винні в корупції ТОП-чиновники, бо саме по цим справам буде виносити вирок Антикорупційний суд, нарешті опиняться за гратами.

Ігор Артюшенко зазначив, що від моменту ухвалення закону до першого вироку має пройти певний час. Проте народний депутат не сумнівається в результативності новоствореної структури.

–  Нам всім треба чітко розуміти, що від сьогоднішнього голосування і до перших результативних рішень цього суду пройде не місяць, і не два, і навіть не півроку. Тому що тепер міжнародна рада експертів має сформуватись, має бути проведений публічний конкурс, щоб кожен громадянин міг подивитись, які люди планують працювати в цих судах, після чого цей суд буде сформований, і тільки після цього Національне антикорупційне бюро передасть отой пласт кримінальних справ в новосформований суд і почнеться їх розгляд.

Я переконаний, що під пильним оком ради експертів, під пильним оком Венеціанської комісії, яка підтримала саме цей текст закону про Вищий Антикорупційний суд буде успіх і корупціонери нарешті понесуть покарання. Але не чекайте, що це буде через місяць. Я сподіваюсь, що за найближчий рік ми це створимо і ви всі побачите результат. Я запевняю, що він буде, – підсумував парламентар.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*