Ігор Артюшенко: політика не може заміняти юриспруденцію, бо замість боротьби з корупцією, ми отримаємо маніпуляції

На брифінгу у кулуарах Верховної Ради народний депутат Ігор Артюшенко про політичні маніпуляції, які на сьогоднішній день розігрують окремі представники депутатського корпусу та громадськості навколо створення Вищого антикорупційного суду України.

Також парламентар, керівник Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» зазначив, що на цьому тижні Рада може приняти два технічні законопроекти, які дозволять запустити процес створення Антикорупційного суду в Україні.

– Як ви знаєте, минулого тижня Верховна Рада прийняла історичний документ щодо створення Антикорупційного суду. За проголосувало 317 народних депутатів. Таким чином, деякі депутати та цілі фракції, які знаходяться в опозиції, підтримали президентський законопроект, відкинувши всі свої претензії чи застереження та натиснувши кнопку «За».

Тим не менше, вже після голосування почались дивні інсинуації, скандали щодо того, що нібито деякі правки не були поставлені на голосування, якось не так проходило засідання комітету, нібито не були враховані рекомендації Венеціанської комісії. І на тлі цього суспільство фактично введено в оману, що нібито є претензії до процедури створення Антикорупційного суду, за який проголосували майже всі фракції, а це більше, ніж конституційна більшість.

Я хочу зазначити, що для тих, хто сумнівається в процедурі проходження засідання комітету, на сайті Верховної Ради та на сторінці голови комітету є стенограма засідання, де чітко зазначені всі правки, які були поставлені на голосування. Всі охочі можуть особисто зайти на сайт, ознайомитись зі стенограмою та переконатись у своїй неправоті.

Щодо закидів, що не були враховані рекомендації Венеціанської комісії я хочу сказати, що є пункт 35 цих рекомендацій, де чітко зазначено, що апеляція по корупційним справам має розглядатись в тих же судах, де був розпочатий їх розгляд. Саме Венеціанська комісія рекомендувала прийняти цю норму в такій редакції. Тому я раджу своїм колегам, які зараз критикують прийнятий документ, звертатись до офіційних джерел інформації, а не займатись політичними маніпуляціями.

Також я хочу наголосити на тому, що якщо б ми прийняли правку про те, що в апеляції справи проти корупціонерів мали б розглядатись в антикорупційному суді, апеляційна палата якого наразі не створена, ми б отримали дві конкретні проблеми.

Перше – вже тисячі справ проти корупціонерів знаходяться у судах. Якщо найближчим часом по ним буде прийняте судове рішення, то апеляцію не буде куди подавати, допоки ми не створимо апеляційну палату. Це означає, що корупціонер подать позов до Європейського суду з прав людини та виграє справу, бо його позбавили права на законну апеляцію.

Друге – в апеляційній палаті буде десять суддів – три трійки та голова Апеляційного суду. Тобто, на кожного суддю буде навантаження в тисячу судових справ. Отже, якщо б ми прийняли правку, про яку кажуть окремі колеги, ми завалили новостворений суд безліччю справ, по яким роками не буде виноситись жодних рішень.

Тому я закликаю, щоб ми не заміняли юриспруденцію політикою, бо реальна боротьба з корупцією перетвориться на політичну маніпуляцію.

Наостанок я хочу нагадати, що в порядку денному на цей тиждень є два технічні законопроекти, що стосуються Антикорупційного суду. Це Закон про утворення ВАСУ та закон про внесення змін до законодавчих актів щодо статусу суддів. Я дуже сподіваюсь, що так само одностайно Верховна Рада ухвалить ці документи, таким чином запустивши процес створення Антикорупційного суду, – сказав Ігор Артюшенко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*