Андрій Согорін ініціює скасування провокаційних мовних рішень

Депутат Запорізької міської ради фракції «Солідарність» Андрій Согорін подав проект рішення, яке має скасувати минулі рішення Запорізької міської ради стосовно російської мови.

Наразі в Запоріжжі досі діють рішення 2007-2009 років «Про надання російській мові в місті Запоріжжі статусу регіональної мови», «Про ретрансляцію російських телевізійних каналів в запорізьких кабельних мережах та захист прав мешканців м. Запоріжжя на інформацію», «Про створення умов для подальшого розвитку російської мови у місті Запоріжжі»,  «Про проведення у місті Запоріжжі дорадчого опитування громадян (консультативного референдуму) по виявленню волі громадян міста Запоріжжя стосовно надання російській мові статусу державної мови поряд з українською».

 – Вивчав рішення Запорізької міської ради і знайшов чотири рішення які так чи інакше стосуються впровадження другої російської в Запоріжжі. Це і призначення референдуму і звернення і визначення другою регіональною мовою. Подав проект про скасування всіх цих рішень. Нагадаю що Росія ввела війська саме під егідою захисту російськомовних. При деяких умовах та маніпуляціях це рішення можна використати для проведення псевдореферендума чи провокацій. Необхідно скасовувати, – зазначив Андрій Согорін.

Проект рішення депутати розглянуть на 34-й сесії Запорізької міської ради, яка відбудеться 28 листопада.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*