Підсумки 34-ї сесії Запорізької міської ради

 
Чергова сесія Запорізької міської ради відбулась 28 листопада. На початку засідання депутат фракції “Солідарність” В’ячеслав Зайцев закликав присутніх висловити підтримку українським морякам, які перебувають в російському полоні. Він вивісив прапор Військово-морських Сил України в президії сесійної зали
 
– У міжнародних водах відбулася атака на наші збройні сили. Так само, як і чотири роки і більше тому, у нас йде атака на нас через наші військово-морські сили. І цей прапор це знак підтримки. І як чотири роки тому, запорожці на головному флагшткові області підняли прапор ВМС, і тут в мерії так само підіймали ВМС. Я хочу, щоб це був такий флешмоб – щоб всі місцеві ради, всі місцеві органи на одному з флагштоків поряд з державним прапором підіймали прапор Військово-морських сил, як знак підтримки наших Збройних сил взагалі, – розповів В’ячеслав Зайцев
 
Депутат закликав запоріжців не залишатися осторонь і долучатись до подібних акцій.
 
Перед затвердженням порядку денного політики виступили зі зверненнями. Депутати фракції «Солідарність» підняли комунальні питання. Ольга Ревчук озвучила проблему ігнорування міськими службами звернень городян, а Олександр Кобзарюк вказав на несвоєчасний вивіз комунальниками сміття та осіннього листя з прибудинкових територій.
 
 
Багато комунальних питань було розглянуто і серед запланованих проектів. Депутати фракції «Солідарність» одноголосно підтримали зміни змін у міську програму «Освіта на 2016-2018 роки». Нововведення передбачають спрямування додаткових коштів на капітальні ремонти спортивних залів двох шкіл в Шевченківському районі – 2 млн. 674 тис. грн на капітальне відновлення спортивного залу ЗОШ № 12 та 2 млн. 325 тис. грн. на ремонт спортивного залу ЗОШ № 4.
Збільшення фінансування дозволить привести матеріально-технічну і навчальну базу закладів освіти у відповідність до сучасних стандартів навчального середовища.
 
Також депутати проголосували за виділення 1 млн. 195 тис. гривень за рахунок перерозподілу видатків на закупівлю обладнання для автоматизації світлофорів. Окрім цього були виділені додаткові 5 млн. 280 тис. грн. на експлуатацію та утримання доріг та додаткові 650 тис грн. на відшкодування відсоткових ставок за «теплими кредитами», якими користуються об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи.
 
 
Не обійшлося без розбіжностей. Проект Андрія Согоріна про скасування рішень депутатів попередньої каденції “Про надання російській мові в місті Запоріжжі статусу регіональної”, “Про створення умов для подальшого розвитку російської мови у Запоріжжі” 2007 року, “Про ретрансляцію російських телевізійних каналів в запорізьких кабельних мережах та захист прав мешканців Запоріжжя на інформацію” 2008 року та “Про проведення у місті Запоріжжі дорадчого опитування громадян (консультативного референдуму) по виявленню волі громадян міста Запоріжжя стосовно надання російській мові статусу державної мови поряд з українською” 2009 року не набрав належної кількості голосів. Ініціативу підтримали лише 22 обранці.
 
Фото: zp.gov.ua