Андрій Согорін залишив депутатську групу «Ветерани АТО»

Своє рішення депутат Запорізької міської ради фракції «Солідарність» оприлюднив на сесії міськради. Андрія Согоріна підтримав ще один колега, таким чином депутатська група була ліквідована.

Як пояснив Андрій Согорін, причиною рішення стало непорозуміння всередині об’єднання та невиконання посадовцями своїх зобов’язань відносно учасників АТО.

З його слів, захисники тривалий час не могли отримати свої законні ділянки землі, чиновники годували їх обіцянками. Врешті-решт справа, нібито, почала рухатися. Проте виявилося, що землі, які відвели ветеранам АТО, вже мають власників. А грошей для розробки нових детальних планів території на земельні ділянки бійцям АТО і родичам загиблих, в мерії немає.
«Ми чесно намагалися хоча б показувати єдність, але зі вчорашнього дня це стало неможливим, – коментує Андрій Согорін, –  Група «Ветерани АТО» була створена у 2016 році. Ініціаторами створення були В’ячеслав Зайцев та я. Ідеєю було єднання навколо соціального захисту учасників АТО, але все пішло не так. Олег Коломоєць та Геннадій Старцев (які увійшли до депутатської міжфракційної групи «Єднання» Володимира Буряка, прим.редакції) почали розкачувати рух зсередини.

Зайцев створив Раду ветеранів АТО при облдержадміністрації, але Коломоєць через свої кишенькові громадські організації декілька років завалював скаргами правоохоронні органи. Рада вирішила сама розпуститись, бо так працювати неможливо. Єдиний орган який забезпечував діалог влади з АТОвцями по всій області був ліквідований.

Одним з основних наших завдань було вирішення земельних питань АТОвців, тому коли Олег Коломоєць заявив, що йде у земельну комісію міськради, ми зраділи. Раділи, що там з’явилася «своя людина». Але в результаті роботи Коломойця над Генпланом, АТОшникам виділили землі які вже давно розпайовані. З 3000 тисяч ділянок можна було виділити тільки 500, і ті були в такому стані, що не кожен хотів їх отримувати. Ми були шоковані.

Згодом за нашою ініціативою була створена комісія при міській раді, яка розглядала виділення ділянок для АТОвців. Основна мета – щоб ніхто не порушував чергу і не було «блатних». Черга була по часу – хто подав перший (з 2014 року), той перший і отримував. Коли Коломоєць зрозумів, що все буде по черзі, «своїх» він не встигне пропхнути, зважаючи на суспільний резонанс та зацікавленість ЗМІ, наш «колега» почав просто зривати ці засідання. Не з’являвся, щоб не було кворуму для прийняття рішень, а коли кворум збирався, приводив свої кишенькові організації, щоб створити умови для зриву роботи комісії. Після цього, коли вже виділяли ділянки, і вони були повинні розглядати міськрадою рішення – майже на рік застопорив розгляд цих рішень, вимагаючи перегляду списку тих, хто її отримав.

Так і працювали, терпіли, бо більшість хотіла бачити єдність в рядах АТОвців. Але вчора Коломоєць та Старцев офіційно зійшлись з «Опоблоком». Тепер в одних рядах з депутатом «Опоблоку» Ніною Гурською, яка є яскравим представником Антимайдану, прихильницею проросійського руху Наталії Королевської та РПЦ Вадими Новинського. А Старцев тепер прихильник Олени Лукаш. Це стало останньою краплею, з цими хлопцями в будь-яких об’єднаннях брати участь ми не збираємось» – розповів депутат.