Кризові ситуації показують хто є якою людиною – хто допомагає, а хто тільки записує відосики: Ігор Артюшенко

Чи достатньо влада робить для подолання пандемії? Питання обговорили в ефірі телеканалу «Прямий».

Народний депутат України, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко зазначив, що боротьба з коронавірусом лягла на плечі волонтерів.

 – Весна 2020 року нагадувала весну 2014 року – коли держава в скруті відгукнулись українці, які переживають за державу. Кризові ситуації показують хто є якою людиною – хто допомагає, а хто тільки записує відосики і виділяє гроші на дороги а не туди, куди треба. – сказав політик.

Ігор Артюшенко наголосив, що незважаючи на те, що лікарні були не готові до епідемії, держава дала вказівку замовчувати про проблеми. Парламентар навів конкретні приклади.

– Ми по області допомагали і костюмами і масками і було таке, шо головні лікарі просили не фотографувати, тому що влада їм казала говорити, що в них все є.

Лікарям дали рознарядку не писати листи, не скаржитися, нічого не казати по телевізору, тому що «буде погано». А лікарі в переважній більшості це працівники бюджетних установ, вони залежні. Тому і вийшла ця дивна ситуація, коли влада звітує: «до нас ніхто не звертається, всі лікарні всім забезпечені» , а ти їдеш в ту лікарню і медики тихенько кажуть, що в них нічого немає.

Тому волонтери, Фонди, в першу чергу Петро Порошенко, почали допомагати по цьому напрямку, – зазначив політик.

Ігор Артюшенко наголосив, що волонтери можуть швидко виправити ситуацію і надати допомогу медзакладам, але зробити з цього системне забезпечення без держави неможливо.

 – Як в 2015-му, 2016-му роках ми почали значно збільшувати в десятки разів оборонний бюджет країни для того, щоб вже системно підняти армію з колін, так само треба було робити і в ситуації з пандемією. Замість цього влада віддала ці гроші на МВС і на дороги,  – сказав Ігор Артюшенко.