“Ми бачимо, як під час передвиборчих перегонів хтось обов’язково не втримується перед спокусою позловживати адміністративним ресурсом підприємств”,- заява Енергодарського осередку “ЄС”

Енергодарська організація партії “Європейська Солідарність” оплилюднила заяву, в якій закликала політичних опонентів вести чесну боротьбу. Причиною складання заяви стало зловживання адмінресурсом з боку представників містоутворюючих підприємств.

“Енергодар та його містоутворюючі підприємства тісно пов’язані між собою не лише поважною історією, але й хитким сьогоденням. Бюджет Енергодару на 70% залежить від податків трудового колективу Запорізької АЕС. Тож, енергетики, котрі збудували, а наразі й експлуатують потужні електростанції, мають жити в гідних умовах у власному місті. Втім, цього не відбувається. Гроші, зароблені енергетиками, чомусь розподіляються не на благоустрій Енергодара

На Запорізькій АЕС працює більше одинадцяти тисяч мешканців Енергодара, на Запорізькій ТЕС – майже тисяча. Енергогіганти та  місто Енергодар мали б плідно співпрацювати для ефективного вирішення гострих  місцевих проблем.

Кожних виборів енергетики стають під лави політичних партій, аби вибороти власне право на гідне життя.  Добре, коли це є свідомий вибір. Нажаль, щоразу деякі політичні партії сприймають потужні ресурси  наших енергетичних підприємств  в якості  додаткового інструменту для  подолання протидії опозиційних кандидатів.

 Ми бачимо, як  під час передвиборчих перегонів хтось обов’язково не втримується перед  спокусою  позловживати  адміністративним ресурсом підприємств. Адже, це найбільш поширений та ефективний спосіб впливу на результати народного волевиявлення. Зауважимо, лише на ЗАЕС працює п’ята частина усіх мешканців Енергодару,  і всі вони  виборці”, – наголошують автори заяви.  

Партійці навели конкретні приклади тиску на виборців. Зокрема, стало відомо, що пасажирські автобуси ЗАЕС використовують для неправомірної агітації окремих політичних сил.

“Кадрові ресурси та матеріально-технічні засоби ЗАЕС залучаються в інтересах лише окремих партій. Адже, рівного доступу до них усі інші політичні активісти, звісно, не мають. Наприклад, не зрозуміло, чому пасажирські автобуси ЗАЕС протиправно «агітують» за окремі політичні сили? Відколи це  усі енергетики міста об’єдналися лише у дві політичні партії? Навіщо вести таку нечесну агітаційну гру?  Може існує невпевненість у добровільній підтримці населенням кандидатів цих партій на виборах? 

Звісно, Комітет виборців України застерігає лише владу від використання адміністративного ресурсу на місцевих виборах. Виборче законодавство забороняє кандидатам, які займають посади в органах державної влади, залучати до передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи”, – йдеться в заяві

Партійці наголосили, що такі дії є неприпустимим і зазначили, що готові власним прикладом показати, якими бувають чесні передвиборчі перегон

“Ми хочемо надати нашим опонентам приклад чесних передвиборчих перегонів. Зважаючи на специфіку енергетичної столиці України, до складу команди патріотів «Європейської Солідарності» увійшли 11 представників ЗАЕС та представники ЗаТЕС, які представлятимуть інтереси цих трудових колективів в Енергодарській міській раді.  Разом з військовими, волонтерами, педагогами, громадськими діячами, спортсменами, керівниками  місцевих закладів,  підприємцями та медичними працівниками,  енергетики стануть на чолі розбудови новітньої історії Енергодара – тепер як європейського міста. 

Також нагадаємо, у виборчому списку енергодарської  «Європейської Солідарності» не має жодного «колишнього» депутата,  наша команда не має стосунку до жодних бізнесово-політичних груп. Тут об’єдналися лише  прості люди важливих професій,  з великим багажем знань та досвіду  у різних напрямках життя.  В кожного з них є чітке уявлення про  те, що  треба зробити задля створення в Енергодарі безпеки, комфорту,  добробуту та захисту інтересів людей.

Ми  за вільний вибір кожної людини та кардинальну зміну політичної історії Енергодара –  з корупційної на відкриту та чесну”, – підсумувати партійці “Європейської Солідарності” Енергодару.