Це антиконституційний переворот: Ігор Артюшенко – про ідею Зеленcького розпустити Конституційний суд

В ефірі телеканалу «Прямий» обговорили ситуацію навколо Конституційного суду України.

На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту президента Зеленського, яким він пропонує скасувати рішення Конституційного суду про закриття електронних декларацій та відміну кримінальної відповідальності за неправдиві дані про статки чиновників.

Голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», народний депутат восьмого скликання Ігор Артюшенко вважає ідею Зеленського розпустити суд «антиконституційним переворотом»:

« Ідея Зеленського повністю розпустити суд і набрати новий – це точно можна назвати двома словами «антиконституційний переворот». Тому що таким чином зачищаються і ті судді, які проголосували за це недолуге рішення, а воно й справді недолуге, і ті судді, які голосували проти цього рішення.

Це перше.

Другий момент – ніщо не заважає пану Зеленському як мінімум зараз призначити суддю по своїй квоті. Вона не зайнята. Так само нинішньому складу Верховної Ради призначити ще двох суддів, по їх квоті, теж їх зараз нема. Це б змінило розстановку сил в нинішньому Конституційному суді.

Третій момент – чомусь коли цей склад Конституційного суду прийняв рішення про те, що цілком конституційним є дострокове припинення повноважень восьмого скликання Верховної Ради, то Зеленському це сподобалось,коли цей склад суду визнав, що пан Ситник незаконно призначений директором НАБУ чомусь Зеленський теж не обурювався, а тут сталось те, що сталось, і він одразу сказав, що вони всі погані, і всіх треба звільняти», – сказав політик в ефірі.

«Я переконаний, що вони там майже всі погані, але треба розуміти, що не можна тушити пожежу бензином. Тобто якщо на рішення Конституційного суду його розганяти, ми розуміємо, кого призначать новими суддями. Тому що в команді Зеленського юристи – це Татаров, Смирнов, Портнов, Бабіков та інші люди з оточення Януковича і Єфремова», – наголосив Ігор Артюшенко.  

Політик зауважив, що наразі мета Офісу президента і його команди – зробити КС підконтрольним.

«У них мета – взяти під повний контроль Конституційний суд. І над цим вони працюють», – зауважив Ігор Артюшенко.