Фракція «Європейської Солідарності» закликала мерів і голів рад відреагувати на захоплення влади в облраді

Фракція «Європейська Солідарність» в Запорізькій облраді оприлюднила звернення до голів районних рад, мерів міст, голів міських, селищних та сільських ОТГ Запорізької області. Фракція в облраді звертається до лідерів самоврядування з проханням надати публічну оцінку подіям в Запорізькій обласній раді та на найближчій сесії відповідної заявити про незаконність та недопустимість подій в Запорізькій обласній раді, а саме – спробу узурпації влади і так зване «обрання» Віталія Боговіна “головою” Запорізької обласної ради.

«Європейська Солідарність» глибоко обурена діями представників цих політичних партій та особисто Віталія Боговіна. Ми не визнаємо результатів так званого «голосування».

Депутати фракції «Європейська Солідарність» вже подали звернення про правопорушення до СБУ, Нацполіції, прокуратури та ДБР з відповідними заявами. Тепер ми звертаємось Вас – до високоповажних лідерів місцевого самоврядування», – йдеться в заяві.

Також за результатами вчорашніх шокуючих подій в Запорізькій обласній раді фракція «Європейська Солідарність» направила позов до суду.

Далі – текст заяви:

Відкрите звернення фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді до голів районних рад, мерів міст, голів міських, селищних та сільських ОТГ Запорізької області!

Шановні лідери місцевого самоврядування!

Звертаємось до Вас з приводу подій, які відбулись 15.12.2020 р. в Запорізькій обласній раді, коли депутати фракції «Слуга народу» разом з сателітами з «Опоблоку», «Батьківщини» та «Єднання» захопили владу і оголосили про обрання т.зв. «голови» обласної ради.

Зірвавши засідання сесії і відмовившись реєструватись в сесійній залі, 43 депутати з вищезгаданих фракцій зачинились в 300 залі Запорізької державної адміністрації (тобто фактично в кабінеті голови ОДА), і за відсутністю камер, фото чи відео фіксації, за відсутністю лічильної комісії провели своє зібрання, оголосивши його «сесією».
За результатами свого незаконного зібрання ці депутати оголосити так званим «новообраним головою» Запорізької обласної ради депутата від «Слуги Народу», голову ЗОДА Віталія Боговіна.

Як стало відомо, депутатів, які знаходились в 300-й залі, примушували по декілька разів переголосовувати, поки вони не поставлять позначку за Віталія Боговіна. Навіть в таких незаконних умовах «голосування» проходило під тиском і не таємно.

Разом з тим депутати від інших фракцій не були допущені до зали засідань № 300, що передбачає порушення ст. 351. КК України «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради». Охорону приміщення ОДА № 300 забезпечували невстановлені особи без позначок або будь-яких посвідчень – тобто «тітушки».

Вищеперераховане свідчить про те, що в Запорізькій області фактично відбулось захоплення влади Віталієм Боговіним та партіями «Слуга Народу», «Опозиційний блок», «Батьківщина» та «Єднання».

«Європейська Солідарність» глибоко обурена діями представників цих політичних партій та особисто Віталія Боговіна. Ми не визнаємо результатів так званого «голосування».

Депутати фракції «Європейська Солідарність» вже подали звернення про правопорушення до СБУ, Нацполіції, прокуратури та ДБР з відповідними заявами.

Тепер ми звертаємось Вас – до високоповажних лідерів місцевого самоврядування.
Шановні голови районних рад, мери міст, голови міських, селищних та сільських ОТГ Запорізької області!

Виходячи з наведеного вище просимо Вас:

  1. Надати публічну оцінку подіям в Запорізькій обласній раді
  2. На найближчій черговій або позачерговій сесії відповідної місцевої ради заявити про незаконність та недопустимість подій в Запорізькій обласній раді, а саме – спробу узурпації влади і так зване «обрання» Віталія Боговіна “головою” Запорізької обласної ради.

З повагою,
Голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.