До 210-річчя Тараса Шевченка в Запоріжжі з’явиться новий пам’ятник Кобзареві

Відповідна ініціатива належить Запорізькій обласній організації Національної спілки письменників України, яку очолює Ольга Стадніченко та Запорізькому об’єднанню Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Про це ініціатори заявили сьогодні під час урочистостей до дня народження Кобзаря.

Про необхідність та доречність встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі Запоріжжя говорилося не один рік і не один, нажаль, десяток років. Навіть неодноразово намагались зібрати кошти. Проте результат такої діяльності запоріжці досі так і не побачили. І це насправді соромно, що в нашому козацькому краї, в місті, яке відвідував сам Кобзар його постать не вшанована належним чином. Ми обіцяємо виправити цю ситуацію“– заявив під час заходу лідер “Європейської Солідарності” на Запоріжжі Ігор Артюшенко.

Також спільна ініціатива «Просвіти» і Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України передбачає прийняття Програм розвитку української мови в максимальній кількості місцевих рад Запорізької області. Вже зараз триває фахова робота над оновленням та затвержденням відповідної програми в Запорізькій обласній раді, а після її ухвалення відповідні проекти рішень будуть подані на затвердження в усі ради області.

Про це заявила голова Запорізької облорганізації Національної спілки письменників України Ольга Стадніченко.

В свою чергу запевняю, що наш депутатський корпус у всіх радах області підтримає запропоновані проекти та ініціативи. І ми зробимо все від нас залежне, щоб вони були реалізовані. Шевченку – бути!” -наголосив Ігор Артюшенко.

Зазначимо, що питання встановлення пам’ятника Шевченку в Запоріжжі підіймалось вже не один раз. Ще у 2012 році міська рада провела конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника Т.Г.Шевченка. Тоді за результатами конкурсу, виконавчий комітет міської ради вирішив, що навпроти театру ім. Магара буде встановлено новий постамент.. Конкурсна пропозиція скульптора В. Дубініна та архітектора Ю. Бірюкова посіла перше місце. Втім, проект пам’ятника презентували 2014-го року, на той момент вже була готова модель майбутнього меморіалу. Повідомлялось, що його висота 4 м, а вартість 2 мільйони 100 тисяч гривень.

Виготовляти його повинні були львівські майстри. В банку було відкрито рахунок на збір коштів для встановлення постаменту, але успіхом ініціатива не завершилась.