Депутати «Європейської Солідарності» закликають облраду звернутись до центральної влади з вимогою створити ТСК для розслідування «справи Вагнерівців»

Депутати Запорізької обласної ради фракції «Європейська Солідарність» Сергій Лишенко та Дмитро Траілін зареєстрували проект рішення зі зверненням до центральної влади від обласної ради.

У зверненні до Президента України, Голови Верховної Ради України  Запорізька обласна рада закликає вимагає негайного створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених фактів протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України.

 «Центральна влада всіма способами намагається приховати конфлікт та скандал навколо зливу спецоперації 4х країн відносно ТВК «Вагнера». Багато хто вважає, що ця проблема не турбує громадян і замовчуванням її можна загасити. Цим проектом рішення ми маємо показати, по-перше, що це питання дійсно турбує громадян, в т.ч. в регіонах. А по друге, що активна громадськість та депутатський корпус не дадуть сховати винуватцям голову у пісок», – коментує депутат обласної ради Сергій Лишенко.

«Витік інформації про спільну спецоперацію розвідок чотирьох країн та її наступний зрив – це не просто резонансна подія, що навмисно замовчується та заперечується ОП, це ганьба зі всіма ознаками держзради.

Це підриває довіру до України, внаслідок чого ми можемо втратити підтримку Заходу у боротьбі з агресором. Ці ризики є особливо небезпечними в умовах ескалації конфлікту, що ми спостерігаємо останнім часом»,  – зазначає депутат обласної ради Дмитро Траілін.

Депутати наголошують, що у ТСК обов’язково мають бути представлені усі фракції, в першу чергу опозиційні.

Проект рішення депутати мають розглянути на найближчій сесії обласної ради. Чи надійде звернення до центральної влади стане відомо під час голосування.

Раніше відповідний проект депутати фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували в Запорізькій районній раді. Голосів для прийняття рішення не вистачило.

Нагадаємо, згідно оприлюднених матеріалів у авторитетних і впливових українських та закордонних ЗМІ, в липні 2020 року відбувся витік інформації про проведення спецоперації спецслужбами чотирьох країн із захоплення найманих вбивць т.зв. «ПВК Вагнера», що призвело до її зриву. І це державна зрада, що завдала непоправної шкоди країні. Особливо небезпечно, що інформація стала відома Росії після наради у президента України Володимира Зеленського, що вказує на високу ймовірність наявності зрадника у його найближчому оточенні.