Запорізька територіальна організація партії «Європейська Солідарність» вимагає від влади визнати вибори на 2 округах недійсними

Запорізька територіальна організація партії «Європейська Солідарність» заявляє рішучу незгоду з нехтуванням закону, демократичних традицій і цінностей під час виборчого процесу на ОВО №50 та №87 і вимагає від влади визнати вибори на цих одномандатних виборчих округах недійсними.

Відповідну заяву оприлюднив голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.

В заяві наголошують, що вибори на ОВО № 87 та 50, які пройшли 28 березня на Івано-Франківщині та в Донецькій області, відбулися з нехтуванням законів України на всіх етапах виборчого процесу. Партійці зазначили, що сьогодні влада не здатна гарантувати вільне волевиявлення громадян.

«Другий рік поспіль ми є свідками наступу на демократію, свободу і Конституцію. Ганебні рішення влади і підлеглих їм інституцій, приведення на високі посади «своїх» міністрів, прокурорів, суддів призводять до повного знецінення європейського вибору українців та стрімкого повернення в часи Януковича.

Події під час виборчого процесу на ОВО №50 та №87 чітко демонструють, що вперше за багато років держава не здатна забезпечити та гарантувати вільне волевиявлення громадян», – йдеться в заяві.

В 50 окрузі до виборчого процесу була допущена особа з російським паспортом, яка у 2014 році брала участь в організації так званого «референдуму» на нині окупованих територіях. Під час виборчого процесу на 87 окрузі застосовували адмінресурс.

 «На сьомому році російсько-української війни особа з російським паспортом, яка була одним з організаторів так званого «референдуму ДНР», особа, яку МВС розшукувало за підробку документів для відвідин Криму та підозрювало у привласненні майна та зловживанні службовим становищем обіймає високу посаду міського голови а потім ще й допускається до участі у виборах народних депутатів України на ОВО №50.

Про це свідчать брудні методи, які використовувала влада на ОВО № 87 для проштовхування свого кандидата, а саме – застосування адмінресурсу, залякування опонентів, погрози, затягування підрахунку голосів, тиск на членів комісій, використання спецпідрозділів СБУ.

Якби такі методи застосовувались попередниками Зеленського, то сам він ніколи б не став президентом, а Україна вже перетворилася б на республіку «Новоросія».

Водночас ми бачимо ескалацію на фронті, стягування військ противника до наших кордонів і усвідомлюємо, що Російська Федерація не зупиниться у своїх імперських амбіціях. Сценарій агресора відомий: послабити державу зсередини, щоб посилити свій вплив та контроль за нашою країною»,  – наголошують автори заяви.

Партійці «Європейської Солідарності» заявили, що не будуть спокійно спостерігати за поверненням свавілля часів Януковича і його методів та бездіяльно дивитися, як відбувається замах на демократію в Україні під час російської агресії.