Ігор Артюшенко: Чому українська влада нічого не робила щоб зупинити побудову «Північного потоку — 2»?

Чим загрожує Україні можливий запуск «Північного потоку-2» та чому українська влада впродовж двох років не робила нічого для припинення його будівництва, в етері телеканалу «Прямий» розповів народний депутат восьмого скликання Ігор Артюшенко.

Тож чим загрожує побудова газопроводу в обхід України?

«В першу чергу це прямі й непрямі економічні втрати, які понесе Держава Україна. Це величезні кошти, які, якщо запуститься «Північний потік», а український перетвориться на металобрухт, то от ми кожного року будемо втрачати ці гроші. Це звичайно прямо і опосередковано вплине на бюджет.

Другий момент — на сьогодні газ іде через територію України. І в нас є політична можливість впливати куди він іде й скільки. Якщо його не буде, то ми як і закуповували умовно реверсом через Словаччину, так і будемо закуповувати. Але ми тоді будемо залежні. Нам нема буде де більше брати. Теоретично уявімо, що завтра щось трапиться в Словаччині, якщо там прийде лояльна до російського агресора влада, як тоді нам бути, якщо ми реверсом беремо там газ? Нам можуть ціну підняти, нам можуть просто менше давати.

Звичайно через все це втрачається наша енергетична незалежність, за яку ми так довго боролись і до якої так довго йшли»

Розповів Ігор Артюшенко й про те який вихід бачить:

Українська влада має мислити українськими інтересами. Але якось так дивно виходить, що сьогоднішня українська влада на чолі з Зеленським більше шукає усіх винних — чи то Макрона, чи то Меркель, чи то Байдена, чи то місцеві ради, чи то Кличка, чи то Порошенка, а вони святі, вони чудові і всі їм заважають.