Олександр Константинов розповів про масштабні плани з ремонту доріг та благоустрою міста

У Запоріжжі відбулась відкрита зустріч журналістів і заступника міського голови Запоріжжя, голови фракції “Європейської Солідарності” в Запорізькій міській раді Олександра Константинова. З журналістами поділилися планами та першими результатами по ремонтам міських доріг та благоустрою міста. Дороги Запоріжжя за багато років вичерпали себе. Ремонту потребує дорожнє покриття у всіх районах міста. Цьогоріч було проведено огляд стану покриття і в результаті розроблено детальну класифікацію. Це має допомогти розв’язанню проблем пріоритетності ремонту в кожному районі міста. Адже фінансування ремонтів в цьому році менше у порівнянні з минулими роками. Так, наприклад, в 2018 році з міського бюджету виділялося грошей на ремонт 300 000 м.кв, а в 2021 – усього на 100 000 м.кв.

— Практично всі міські дороги потребують уваги ремонтників. Навантаження на центральні магістралі шалене, тож в планах є переформатувати систему об’їзних маршрутів, щоб ці дороги витримали активну транспортну експлуатацію вантажним транспортом Частиною доріг у приватному секторі взагалі неможливо проїхати в сезон опадів, хоча фінансування саме цих ділянок лишилося поза увагою сесії минулого року, коли приймали бюджет. Наша фракція єдина, яка не підтримала основний фінансовий документ Запоріжжя на 2021 рік без урахування правок в тому числі і щодо виділення фінансування на дорожнє будівництво, і на благоустрій тощо

Дороги розділяють на ті що мають велику прохідність, помірну, дороги приватного сектору та внутрішньо дворові. За пріоритетністю розділили на нещодавно відремонтовані в ідеальному стані, ті що мають незначні потребу в ремонті, значну потребу та ті, що в аварійному стані. Ці дві класифікації накладено одна на одну, таким чином планують визначити першочерговість ремонту.

До комплексних заходів віднесли й дотримання температурного режиму, встановлення вагових комплексів на в’їздах до міста, придбання машини, здатної проводити ремонт на стадії тріщин асфальту.

Для зменшення навантаження на фінансування з міського бюджету частину доріг планують передати на баланс ЕЛУАШ. Це дозволить зекономити до 20% вартості ремонту. Окрім цього дві ділянки доріг, що знаходяться на балансі міста та потребують капітального ремонту, передадуть на баланс Української служби автомобільних доріг. Це частина дороги на острові Хортиця – від аркового мосту до пам’ятника козаку. Друга дорога – частина траси М18, яка проходить територією міста. До речі, саме через те, що ця частина проходить містом, її не змогли реконструювати під час тогорічнього ремонту траси.

Також журналістам розповіли про наміри побудувати об’їзді дороги. Одна з них буде проходити Хортицьким районом, інша Південним мікрорайоном.

На зустрічі також був присутній депутат Запорізької міської ради фракції “Європейська Солідарність” Валерій Прозапас. Він розповів про ще одну проблему – мости і шляхопроводи. Їх в місті понад сорок. Найбільші – міст від Металургів до 12 квітня та Вознесенівський узвіз. Обидва в аварійному стані та потребують негайної реконструкції. В будь-який момент може статися лихо – обвал мостового переходу, що призведе до проблем з інфраструктурою в усьому місті.

— Ситуація по цим об’єктам справді критична. Стан мостових переходів настільки поганий, що може статися справжня катастрофа – обрушення конструкцій, зупинка важливих шляхів міської інфраструктури. Мета програми – вчасно виявляти ось такі кризові моменти, щоб уникнути трагедії. Потрібно понад пів мільярда гривень на технічну підготовку за цим напрямом, — зауважив Валерій Прозапас

Стосовно благоустрою міста, то першочерговими проблемами заступник міського голови Олександр Константинов бачить стихійну торгівлю та незаконні об’єкти торгівлі. Для боротьби з останніми планують розробити загальнодоступну базу, в якій на карті буде відмічено усі точки торгівлі в місті. Ті, що мають реєстрацію – будуть мати зелену позначку.

Значною проблемою бачать отримання дозвільних документів для благоустрою прилеглої території малим і середнім бізнесом. Наразі отримання дозвольних документів займає від трьох до чотирьох місяців. Цю процедуру хочуть спростити настільки, щоб вона займала не більше десяти днів.

Карантинні рослини та покіс трави – ще одна проблема, яка дуже гостро стоїть в Запоріжжі. Для боротьби з карантинними рослинами планують розробити цільову програму. Для цього буде проведено ряд нарад. Останніми роками для боротьби з амброзією пропонували безліч препаратів, однак довести ефективність їхню так і не змогли. Тож наразі з виробниками збираються налагодити співпрацю без посередників, в першу чергу для того, щоб зрозуміти їхній принцип дії, і обрати той, що буде найбільш безпечним для містян. Однак, вже зараз кажуть про те, що боротьба з амброзією має три етапи. Перше – покіс амброзії, друге – обробка спеціальними пестицидами, третє – засівання ділянок звільнених від амброзії рослинами, що блокують її повторне розростання.

Також в плани програми з благоустрою входить видалення аварійних насаджень. Наразі в місті 6000 аварійних дерев, 2000 планують видалити до кінця 2021 року.

Проблемі благоустрою парків, скверів та площ планують приділити окрему увагу. Для деяких ділянок вже розроблена, або розробляється проектна документація, для деяких потрібно вже проводити корегування проектів. Так, наприклад, площа Запорізька досі не має єдиної концепції. Не зрозуміло, що в решті решт буде на місці пам’ятника Леніну. Для виправлення ситуації планують провести конкурс, в якому можуть взяти участь жителі не тільки Запоріжжя, а й всієї України. Переможець візуалізації отримає можливість розробляти проект майбутнього об’єкту.

Болюче питання – реконструкція парку Дубовий Гай. В цьому році Запорізька обласна рада виділила мільйон гривень на коригування вже існуючого проекту реконструкції. Як каже, Олександр Константинов, деякі об’єкти в проекті викликають питання їхньої доцільності в парку, деякі є безперечними. Так, наприклад, побудова літнього театру на тисячу місць, на яку мали виділити 100 мільйонів гривень – справа, витрачати гроші на яку, досить сумнівно.

Та не лише великі парки хвилюють мерію. В планах благоустрою облаштування невеликих парків та скверів в кожному районі міста, задля того, щоб містянам було куди вийти на прогулянку.