В Запоріжжі за сприяння Ольги Стадніченко презентували Альманах творів письменників Запорізького краю

Цього тижня відбулася перша публічна презентація книг запорізьких письменників, виданих у рамках Програми підтримки інформаційного простору Запорізької області.

Так, за сприяння депутатки Запорізької обласної ради від фракції «Європейська Солідарність», голови Запорізької письменницької організації Ольги Стадніченко, за кошти обласного бюджету було видано Альманах творів письменників Запорізького краю “Україно моя, твоя доля стає і моєю…”, присвячений 30-літтю Незалежності України і перші збірки молодих авторів – ровесників Незалежності : Оксани Бевзюк, Наталії Ігнатьєвої, Олександра Шершньова і Марини Брацило (посмертно, збірка прозових новел). Книги об’єднала спільна тематика – всі твори в них про Україну.

Ольга Стадніченко

Ольга Стадніченко висловила сподівання, що Альманах і збірки посядуть своє місце на полицях і знайдуть свого читача. Вона також наголосила, що ці книги стануть в нагоді вчителям української мови та літератури в ході вивчення курсу літератури рідного краю.
Варто зазначити, що Ольга Стадніченко входила до редакційної колегії і була упорядником, займалась підготовкою та координацією видання цих книжок:

«Минулого року, ми не видали жодної книжки, бо не мали фінансування. В цьому році, я особисто, як голова Запорізької письменницької організації та як депутатка Запорізької обласної ради від фракції «Європейська Солідарність», пройшла усі постійні депутатські комісії, коли формувався бюджет, із тим, щоб нам виділили кошти на ці видання. Нам вдалося переконати депутатів, що книжки потрібні. Саме завдяки їм ми зможемо привити нашим дітям любов до рідної землі, до України й до нашого Запорізького краю!», – розповідає Ольга Стадніченко.

Альманах, який має 280 сторінок та випущений тиражем в 500 примірників. Має досить дорогий друк та зроблений на совість, хоча зібрали його у найкоротший термін:

«Фінансування нам дали влітку, тож працювати нам довелося у стислі строки. Але ми встигли швидко все зібрати, оформити й надрукувати, щоб до Дня Незалежності вже мати змогу презентувати цей Альманах присвячений творам про Україну», – ділиться Ольга Стадніченко.

Від імені Запорізької обласної організації НСПУ книги вручили 20 бібліотекам-філіалам Запоріжжя. Книжки також отримають школи. В планах – розвести книжки у віддалені райони Запорізької області.