Заява Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» щодо відставки Запорізького міського голови Володимира Буряка

Наша політична сила є єдиною в місті, яка системно і послідовно була в дієвій опозиції до Володимира Буряка, адже ми переконливо вважаємо, що ця людина не відповідала займаній посаді з моменту його обрання ще у 2015 році. І за ці роки вже стало очевидним, що наша позиція була єдино правильною, бо Володимир Буряк та його команда продемонстрували повну неспроможність працювати для розвитку Запоріжжя.

Об’єктивним підтвердженням неефективної роботи очільника міста є чисельні економічні та соціальні рейтинги, в яких Запоріжжя завжди посідає, на жаль, останні місця серед інших обласних центрів. Наприклад, у рейтингу конкурентоспроможності Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Запоріжжя зайняло третю позицію з кінця, а у рейтингу прозорості міст України за дослідженням «Transparency International Україна» Запоріжжя займає друге місце з кінця. Вже традиційно Запоріжжя займає останні місця в рейтингах міст, привабливих для молодих спеціалістів та в рейтингах міст, де влада налагоджує відкриту комунікацію з громадськістю та ЗМІ.

Але для того, щоб оцінити результати діяльності Володимира Буряка можна і не дивитись на ці об’єктивні дані. Достатньо просто проїхатись містом, щоб побачити занедбані площі та сквери в самому центрі Запоріжжя – «обличчя» міста, яке все більше нагадує депресивне.Перебуваючи на посаді міського голови, Володимир Буряк з командою не забажали або не спромоглися належним чином використати можливості реформи децентралізації, завдяки якій міській бюджет збільшився у 3.5 рази! На що і яким чином роками витрачались мільярди бюджетних коштів – це так і залишається відкритим питанням, відповідь на яке мали б надати правоохоронні органи. Натомість, за часів правління Володимира Буряка, Запоріжжя «прославилось» на всю країну низкою корупційних скандалів. Правоохоронці викривали злочинні схеми у проведенні тендерів та у освоєнні бюджетних коштів, а дехто з заступників міського голови навіть «тікав по снігу в одних капцях».

Ці та багато інших ганебних фактів з багаторічної неефективної діяльності Володимира Буряка та його оточення переконали фракцію «Європейська Солідарність» в Запорізькій міській ради проголосувати одноголосно за відставку міського голови. Бо наша політична сила має послідовну позицію та несе відповідальність за свої дії.

Разом з тим Запорізька територіальна організація партії «Європейська Солідарність» заявляє про неприпустимість окремими політичними силами та представниками промислово-фінансових груп використати нинішню політичну ситуацію в Запоріжжі, щоб зайняти владні крісла у місцевому самоврядуванні, зайшовши з «чорного входу». І Запоріжжя – це вже не перше місто в країні, яке Офіс Зеленського намагається взяти під свій ручний контроль, використовуючи недемократичні методи.

Бо в демократичному суспільстві владу отримують виключно шляхом відкритих та прозорих виборів, а ніяк не шляхом кулуарних домовленостей, «договорняків» та призначень «згори». І без проведення виборів над діяльністю будь-якої тимчасової влади висітиме «дамоклів меч» її нелегітимності. Бо тільки запорізька громада, а не хтось інший, має право вирішувати, хто гідний того, щоб довірити йому наше місто.

Враховуючи це, ми публічно звертаємося до Верховної Ради України, Центральної Виборчої Комісії, секретаря міської ради, який сьогодні тимчасово виконує обов’язки міського голови Запоріжжя, з вимогою терміново вжити дій, направлених на якнайшвидше призначення виборів Запорізького міського голови. Бо виключне право керувати містом має людина, яку підтримає більшість запоріжців.

В свою чергу відповідально заявляємо, що наша політична сила обов’язково висуватиме кандидата на посаду міського голови, який боротиметься за підтримку запорізької громади, щоб забезпечити нашому місту розвиток, продовжити впровадження проєвропейських реформ і, зрештою, витягнути Запоріжжя з нинішньої соціально-економічної кризи. І з Вашою підтримкою – підтримкою патріотичної громади міста, ми обов’язково досягнемо мети! Бо запоріжці точно заслуговують на краще, а Запоріжжя має стати європейським містом!

Окремо наголошуємо, що сьогоднішня ситуація в Запоріжжі не стане на заваді нашій щоденній роботі в інтересах міста. Попереду важкий опалювальний сезон, тож найактуальнішим залишається питання захисту містян від антиукраїнських та руйнівних рішень влади слуг Зеленського. На всіх рівнях наша політична сила робить все від нас залежне, щоб протидіяти монопольному підвищенню тарифів, забезпечити їх обґрунтований рівень та зупинити недолугий популізм зеленої команди у безглуздому перекладанні відповідальності за тарифну політику на місцеві ради.Також ми вимагаємо додатково спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від МВФ, на виплати субсидій громадянам для оплати житлово-комунальних послуг, а також повернути та забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.


З Вашою підтримкою – підтримкою всієї патріотичної громади Запоріжжя, ми зможемо знівелювати злочинний дилетантизм зеленої влади та забезпечити розвиток рідного міста!
Слава Запоріжжю!
Слава Україні!
Ігор Артюшенко, Голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність