«Чим довше Зеленський при владі, тим гірше думають про Україну»: Ігор Артюшенко

Минуло два тижні, як світ дізнався про результати міжнародного розслідування Пандора-пейпер, участь у якому взяли більше 600 журналістів із 117 країн світу.

Президент України, який є одним із найгучніших фігурантів розслідування, увесь цей час відмовчувався. Днями він нарешті прокоментував результати розслідування. Зеленський визнав, що в нього є офшори, але метою їх створення назвав «структуризацію» бізнесу та заявив, що «Квартал 95» займався творчістю, а не відмиванням грошей. Такі виправдання обурюють чи не більше за саму наявність офшорів. Про це в етері телеканалу «Прямий» говорив народний депутат восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.

Моральна складова питання наразі стала в рівень з практичною. Люди, яких протягом декілька років привчали до образу Голобородька, нині мають прийняти як факт, що замість простого вчителя історії, отримали в президенти корупціонера:

«Тут є моральна складова і кримінальна. Щодо моральної сторони – так, звичайно, це чергове підтвердження, що люди, голосуючи за оцього вчителя-історика Голобородька, який різав правду, насправді вибрали офшорного мільйонера Зеленського. І цьому Зеленському можна дати медаль за те, що він гарний актор. За те, що чи він, чи сценаристи, але змогли, на жаль, зламати мозок пересічному українцеві, який на все це повівся. Чи має бути за це відповідальність? Звичайно», – каже Ігор Артюшенко.

В контексті моральної сторони питання, мова йде про відповідальність політичну перед виборцями:

«Все те, що говорилось на виборах, перед виборами, після виборів президентом та його оточенням, підконтрольними блогерами тощо – все тотальна брехня. Вони «щось» роблять українцям в очі кожного дня, і от навіть вчора, коли Зеленський про це сказав: «а, ну є офшори, ну і шо?» . Як він до того казав: «а, ну подзвонив я Лукашенку, ну і шо?». Я вважаю, що це в них так само політтехнологічно спланована стратегія – применшувати цей скандал.
І західна преса, і українська незалежна преса, і громадянське суспільство,і опозиція говорять, що це державна зрада. Крапка. Це не можна применшувати і не треба прибільшувати – більше немає куди. Це є державна зрада»
, – підкреслює Ігор Артюшенко.

Політик зазначив: для суспільства офшорний скандал мав стати уроком. Але, на жаль, далеко не всі виборці Зеленського його зможуть засвоїти:

«Насправді я вважаю, що з моральної точки зору українська суспільство має зробити висновки і оці два з половиною роки президентства Зеленського мають стати вакциною від популізму на майбутнє. Це має стати висновком того, що вас дурять, що за кожним популістом стоїть олігарх. Що сам по собі популіст не з’являється”, – розповідає Ігор Артюшенко, – “А що б мали робити, якби в нас була нормальна влада і політична система? На наступний день після оприлюднення оцих Пандора-пейперс, якщо б це був справжній Голобородько, а не Зеленський, він мав би вийти на етер декількох телеканалів, на сайті президента відзвітувати за кожний свій крок. І тоді б у суспільства, не тільки в українського, а й в міжнародного, не було б питань».

Ситуація з Пандора-пейперс стала для України лакмусовим папірцем. Два тижні Зеленський відмовчувався й міжнародна спільнота вже почала робити висновки:

«Чим довше ця зелена банда залишається при владі, тим гірше думають про державу Україну», – зробив підсумок Ігор Артюшенко.